Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egy férfi udvariasságból...

Ha egy férfi udvariasságból előre enged akkor szokás megköszönni ezt neki?

Figyelt kérdés

Gyakran találkozom olyan úriemberekkel akik ajtóban, liftben előre engednek. Én ezt automata megköszönöm nekik. Barátnőm viszont azt mondja, hogy ne köszönjem meg, mert ez természetes.


Viszont, ha nem köszönöm meg, akkor olyan rossz érzésem van, olyan hálátlannak érzem magam.


Szokás megköszönni az udvariságot vagy nem, mert ez "természetes"?



2014. jan. 17. 15:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Illik megköszönni még akkor is ha ez olyan természetes barátnődnek. Minimum egy mosoly meg bólintás. De igen ezt így szokás.
2014. jan. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%
Attól, hogy természetes, még illik megköszönni szerintem. Én legalábbis meg szoktam. :)
2014. jan. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem illik megköszönni, én mindig meg szoktam.
2014. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőd rosszul látja a dolgokat.Egyáltalán nem természetes, hogy a férfi előreengedi a nőt, hiszen nem is csinálja minden férfi így.Az más kérdés, hogy ennek mindenki számára természetesnek kellene lennie, de ettől még ugyanúgy meg kell köszönni, mert nem biztos, hogy legközelebb is előzékenyek lesznek vele szemben.

Szóval attól, hogy valami természetesnek hat, mert gyakori az életben, attól még nem az, és meg kell köszönni.

2014. jan. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen:igen.
2014. jan. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Igen, természetes hogy előre engedik a hölgyeket de természetes hogy megköszönik. Nekem nagyon ritkán nem köszönik meg az udvariasságot, akkor jól beszólok neki.
2014. jan. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy a ferfi elore engedi a not, termeszetes. Az, hogy a no ezt megkoszoni, termeszetes. A baratnod fejeben nem stimmelnek a dolgok.
2014. jan. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen illik megköszönni és illett mindig is. Én is ha életszerű akkor elengedem mindig a nőket (igazából mást is, de ez most lényegtelen) előre ajtónál/liftnél, de ha valaki nem köszöni meg, akkor én úgy vélem, hogy számára ez nyűg és onnantól többet nem udvariaskodok vele. Nem feltétlenül sértődöttségből, de vannak nők akik nem szeretik ha előreengedik őket, még ha kevesen is vannak.
2014. jan. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
En is mindig megkoszonom. Most mennyibol tart annyit kiboffenteni, hogy koszonom, a baratnodnek elkopik a nyelve? Ugyis annyi bunko van manapsag, orulok ha udvarias emberrel talalkozom, az illeto kedves volt velem akkor miert ne kapjon viszont egy kis kedvesseget?
2014. jan. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
amúgy vannak országok ahol tök természetesnek veszik hogy a férfi megy elöl és őt követi a nő. itthon ha előreengedek valakit nem tudom hivatalosan elvárás-e de elvárom hogy megköszönje
2014. jan. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!