Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Bunkóság volt egy 16 évvel...

Bunkóság volt egy 16 évvel idősebb pasinál tegeződést kezdeményezni?

Figyelt kérdés
2014. márc. 5. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem 20 év alatt sokkal furcsább lenne a magázódás. :)
2014. márc. 6. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
Ha úgy érzed, sztem nem bunkóság. Sőt a nőnek illik felajánlania, ha úgy gondolja. Ha így jártál el, teljesen udvarias és illedelmes voltál.
2014. márc. 6. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Fõszabály: tegezést, kéznyújtást a nõ kezdeményezhet, azonos nemûek között az idõsebb.


Bemutatkozásnál a fiú mondja meg elõször a nevét, de a kéznyújtással megvárja, míg a nõ kezdeményezi ( illetve azonos nemûek között ... )


Kivétle, ha a korkülönbség akkora, hogy már az idõsebbnek van "elsõbbsége".


Hogy a korkülönbség 16 év, ez nem mond semmit: ha az egyik 80, a másik 96, az szinte semmi :D

Viszont, ha 10 és 26, akkor bizony nemtõl függetlenül a 26-nál a kezdeményezés joga.


Ha Te egy csaj vagy és már nem bûncselekmény, akkor a csaj csaj, a pasi pasi, a 16 év különbség nem "akkora". még úgy se, hogy 18 vs 34, ha meg odébb, akkor pláne nem, szóval ilyenkor marad a fõszabály.


Vagyis, ha már elmúltál 18 és csaj vagy, akkor egyáltalán nem bunkóság, sõt kedvesség. :)

Viszont, ha fiú - fiú, akkor igen. :)

2014. márc. 6. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt az. Maximum, ha egy hivatalban történt :)
2014. márc. 6. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Nehéz véleményt mondani ennyi titkolózás mellett. Ha abban a hivatalban te vagy a 18 éves lány ügyfél, aki akkor pottyan be először és a 34 éves pasas az íróasztal mellett ülő irodavezető - akkor bizony bunkóság volt.

Soha nem értettem meg, hogy miért akarja valaki ismeretleneknél kikényszeríteni a tegeződést ? Az amúgy is jön szinte magától, ha olyanok a körülmények... Ha meg nem olyanok, akkor meg minek ?

2014. márc. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem teljesen ismeretlen a pasi, egy munka kapcsán ismertem meg, párszor már beszéltünk, találkoztunk a tegeződés előtt. Ja, és 49 éves.
2014. márc. 6. 11:03
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Az első vagyok, figyelmetlen voltam a kérdés elolvasáskor. Szerintem nem volt bunkóság a részedről, hisz az illem szerint a nő kezdeményezheti a tegeződést. Szerintem ebben az esetben a kor nem mérvadó, hisz mindketten felnőttek vagyok már.
2014. márc. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!