Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A "szia" az csak magyar...

A "szia" az csak magyar köszönőszó?

Figyelt kérdés

2014. márc. 15. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

A szervusz szóból alakult ki, amit máshol is használnak:

[link]

2014. márc. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem,mert most hallottam éppen az Egyszer volt holnem voltban angolul, és én még soha nem hallottam hogy az amerikaiak használták volna ezt a szót.
2014. márc. 15. 22:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Angolul véletlen egybeesés, See ya, a See you later (viszlát) rövidebben.
2014. márc. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Angolban is használják és ugyanígy hangzik...eredetileg "see ya" volt, tehát elköszönés, hogy "majd később", de mára már olyan, mint a mi sziánk...olyankor is hallottam már így elköszönni valakit, mikor biztos voltam benne, hogy az életben többet nem akarja látni a másikat:D
2014. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Érdekes, köszönöm. Akkor teljesen mindegy, hogy viszlátnak fordítjuk hivatalosan vagy szia-nak. Köszönöm.
2014. márc. 17. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!