Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mivel lepjem meg külföldi...

Mivel lepjem meg külföldi vendégemet?

Figyelt kérdés

Egy chates levelezőtársam érkezik az Usából Budapestre, fekerte srác, 30 éves (én is kb, de fehér :) )

Csak egy napot lesz itt, átutazóban, már megvan mit néz meg nagyjából, de...

1. milyen kisebb ajándékkal lephetném meg ami magyaros de mégsem giccses és elcsépelt?

2. milyen látnivalót mutassak meg neki még a "must see"-n kívül?

3. szeretne magyar néptáncosokat látni de nem tudom hol láthatna ilyet élőben. vasárnap nincs sehol Pesten ilyen program, megnéztem.


Szaal szeretném ha emlékezetes lenne számára is ez az egész. amúgy nem bulizós fajta meg nagy a cultural gap köztünk de azért nagyon jó fej.


2014. márc. 18. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én elvinném egy csárdába, ahol megkóstolhatna magyaros ételeket és italokat, talán még néptáncosokat is láthatna. Sajnos nem vagyok budapesti, így helyet nem tudok ajánlani, de ezen az oldalon megtalálhatóak a budapesti csárdák listája: [link]

Esetleg elvihetnéd az Erzsébet kilátóhoz, onnét majdnem az egész város látható.

Ajándékba pl. boros, pálinkás kis ajándékokat adhatnál :)

Ilyesmire gondoltam:

[link]

[link]

[link]

Remélem tudtam segíteni egy picit :)

2014. márc. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi igen :-) vannak már ötleteim, meglátjuk hogy sűl el, magamndenesetre izgi lesz :-)
2014. márc. 21. 06:34
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon jól jött ki! vettem neki magyaoros kézzel készített dolgokat plusz ekvár, túrórudi volt az ajicsomagban. na és persze elmentünk ebédelni egy jó kis gulyáslevesre, töltöttkáposztára és rétesre. nagy élmény volt az egész nap!!!!
2014. márc. 24. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!