Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Önkéntes munka külföldön?...

Önkéntes munka külföldön? (Svédország, Finnország, Norvégia) Vélemények, tapasztalatok? Bővebben lent! Minden meglátást várok!

Figyelt kérdés
Önkéntes programban szeretnék részt venni, ami kiutat biztosít egy választott országba. Én Svédország, Finnország, Norvégia között gondolkodom. Milyenek az életfeltételek ezekben az országokban? Mennyivel "drágább az élet"? Ez a program havi 130 euró zsebpénzt biztosítana plusz szállást. Megéri belevágni? Milyenek az emberek, befogadóak vagy nehéz beilleszkedni idegenként? Hosszútávon van haszna pár hónapnak ezekben az országokban vagy nem nagyon? Akinek van tapasztalata kérem írjon!! Fontos lenne!!

2013. szept. 21. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Havi 130 euro??
2013. szept. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak kb árat írtam... itt vna a jegyzék róla: [link] lent
2013. szept. 21. 19:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Norvégiában havi 130 euró a kajádra sem lesz elég. És akkor még tömegközlekedned is kellene valahogy. A világ egyik legdrágább országáról beszélünk.

Minden országban nehéz beilleszkedni. Főleg, ha nem beszéled a nyelvet.

Pár hónapnak maximum annyi előnye lenne, hogy láttad az országot, és tapasztaltál pár dolgot.

Nem tudom,mit várnál pár hónapos kint tartózkodástól? Mik lennének a céljaid hosszú távon?

2013. szept. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából régóta kedvelem ezeket az országokat, és tényleg érdekel a kultúrájuk, szokásaik, meg a nyelveik is. Ez a pár hónap igazából arra lenne jó, hogy meg tudjam nézni, tapasztalni, hogy milyen is ott igazából élni... Ha tetszik, fontolóra venném a kiköltözést, munkakeresést. Csak nem tudom, megéri-e belevágni így, mert ezek szerint saját zsebből is kéne hozzátenni anyagiakat.
2013. szept. 21. 19:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy? Egyébként menj, csak a 130 euro mellbevágott. Akarsz egy pizzát enni 15 euro, süti és kávé együttesen 5-6-7 attól függ hova ülsz be. Ne adj isten még dohányzol is, akkor aztán...

De menj, világot látni, ismerkedni, nyelvet tanulni, ebböl csak elönyöd lesz és biztos egy nagy buli az egész.

2013. szept. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
18 vagyok, most fogok érettségizni :) Végülis kalandnak biztos hogy jó lenne.
2013. szept. 21. 19:28
 7/10 anonim ***** válasza:

Az utazás 10%-át kell fizetned, ha jól veszem ki, az nem sok.

Nekem az nem derül ki hogy mit kell ott csinálnotok, biztos nem hajtanak halálra, de mégis mit?

2013. szept. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

... (Svédország, Finnország, Norvégia)


Nagyon érdekes, miért pont ezek az országok ? Inkább elkelne az önkéntes munka Algériában, Marokkóban, Tuniszban és Líbiában. Oda menj inkább.

2013. szept. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó, azért gondolkozz már. Egy 18 éves, valószínűleg lányt küldenél legfőképp muszlim országba? Nincs az az isten hogy én az alig nagykorú gyerekemnek azt mondanám, hogy menjen Algériába vagy Líbiába. Aztán ha netalántán baja esik (megölik, megerőszakolják, akármi), akkor még csak segíteni sem lehet menni, mert mire odaér az ember, addigra ki tudja, hogy mi lesz. A gov.uk szerint Marokkó kivételével a másik három helyre, vagy bizonyos részeire nem javasolt az utazás, és még Marokkóban is van esély terrorizmusra. Azért előbb gondolkodni kellene, mint ilyeneket írni, hogy ezekbe az országokba kellene mennie.


Én most Svédországban élek, de itt drága az élet. A felnőtt közlekedés 800 korona egy hónapra (kb. 85 euró), egy fél kilós toast kenyér kb. 20 korona (2 euró), egy puhafedeles regény 100-150 (10-15 euró), egy pizza olyan 60-90. Angolul szinte mindenki beszél. Nem akarok rasszista lenni, de úgy mondom inkább, hogy aki született svéd, az minimum alap szinten. Aztán a bevándorlóknál meg sosem lehet tudni. Itt nem igazán szokás pl. buszon random elkezdeni beszélgetni meg ismerkedni. Nekem annyi a szerencsém, hogy már úgy költöztem, hogy volt 1-2 barát, szóval nem vagyok egyedül. Ha gondolod, akkor írhatsz privátot.

2013. szept. 22. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
9-es, nagyon szomorú, hogy a hozzászólásomban nem veszed észre az iróniát... Ha magadtól nem jössz rá, miért is írtam, akkor nem is érdemes magyaráznom neked...
2013. szept. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!