Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Erdélyiek gyakran beszélgetnek...

Erdélyiek gyakran beszélgetnek egymással egy magyar társaságban románul. Miért lehet ez?

Figyelt kérdés

Már többször, több különböző helyen és társaságban is tapasztaltam azt, hogy bár minden résztvevője a társaságnak magyar anyanyelvű, az erdélyi magyarok számos alkalommal egymással elkezdenek románul beszélni. Sokszor csak 1-1 mondat erejéig teszik ezt meg, sokszor azonban egy kisebb "minibeszélgetés" is lemegy így.

Mi lehet ennek az oka? Miért teszik vajon ezt? Mi értelme van ennek, hogy mások nem értik/ne értsék amit mondanak?


Különösen erdélyi származású (ott nevelkedett), de jelenleg Magyarországon élő magyaroktól kapnék szívesen választ erre a kérdésemre.



2014. ápr. 8. 10:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Én Erdélyi vagyok,de nem szoktam magyarokkal románul beszélni...

Mondjuk ha nem jut eszembe egy szó magyarul akkor románul mondom."fele apă fele víz" mondatokat mondok.

2014. ápr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Amit eddig tapasztaltam, az az hogy azok az erdélyiek, akik egy magyar társaságba tartoznak, csak egymássla beszélnek néha románul. Velünk nem. Viszont ettől még fura a dolog, hisz akarva, akaratlanul is, az embernek az az érzése, hogy kibeszélnek ők minket, többieket (románul nem tudókat).
2014. ápr. 8. 10:46
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Akkor lehet h nem akarják hogy értsétek amit mondanak...
2014. ápr. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Utolsó: én is ezt gondolom. Node, b+: társasági életet élünk, akkor mire jó a klikkesedés? Mi értelme van? Nem bírom megérteni. Nem szeretnék előítéletes lenni, de eddig egy híján mindenütt ezt tapasztaltam erdélyiekkel kapcsolatban. Lehet persze véletlen is, emiatt dobtam ide fel a kérdést. :)
2014. ápr. 8. 11:00
 5/16 A kérdező kommentje:
Az egyik társaságban van egy haverom, aki (ahogy én is) beszél svédül. Soha, egyszer sem engedtük meg magunknak azt a bunkóságot, hogy svédre váltsunk, akarácsak egy "poén" vagy kibeszélés erejéig sem!
2014. ápr. 8. 11:01
 6/16 anonim ***** válasza:
97%
Székelyeket is láttál már románul beszélgetnek egymással ?
2014. ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

beszélgetni *

mert az furcsa lenne...


Én csak akkor szoktam magyarok előtt románul beszélni és románok előtt magyarul beszélni amikor idegesíteni akarom őket vagy nem akarom,hogy értsék mit mondok.

2014. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
6. válasznak: amennyiben a székely a hargitai/kovásznai származású személyeket jelenti, akkor a válaszom igen.
2014. ápr. 8. 11:13
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
:O a székelyek nem tudnak románul..ha tudnak is utálják a románokat...nem beszélnek románul.
2014. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%
A kerdes, hogy tulajdonkeppen minek is kovetnek el mindent, hogy M.O.-on elhessenek, ilyen felfogassal. Miert nem maradnak ott?
2014. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!