Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik újra bemutatkozni a...

Illik újra bemutatkozni a barátom szüleinek, ha már előtte találkoztunk, de akkor még nem voltunk együtt?

Figyelt kérdés

Tehát ha megyek hozzájuk, kell újra kézfogás meg elmondani újra a nevem, vagy hogy illik ilyenkor köszönni?

L/20


2013. júl. 13. 18:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Bementek, a barátod vezeti a társalgást, imígyen:

- Anya, Apa, ő itt a barátnőm XY, régebben találkoztatok már itt és itt.


Akkor te nem mutatkozol be, csak kedvesen mosolyogsz és napszaknak megfelelően köszönsz.

2013. júl. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha az első találkozáskor már bemutatkoztál, vagy bemutattak, akkor nem, ha nem, akkor igen, mutatkozz be, vagy kérd meg barátodat, hogy mutasson be. Vagy szard le az egészet, manapság úgyse veszik olyan komolyan a spanyol udvari etikettet.
2013. júl. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tehát akkor nem kell újra bemutatkoznom semmiképp..:) Ez fordítva is így illene, ha ő jönne hozzánk? Nem kell olyasmi, hogy "akkor most már hivatalosan is bemutatkozok, xy vagyok"? :)
2013. júl. 13. 18:45
 4/12 anonim ***** válasza:
jesszusom, de gáz ez a "hivatalosan" dolog... mi a francnak?!?!?!
2013. júl. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát én is így gondoltam, de hát na ki tudja hogy illik..:))
2013. júl. 13. 18:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondok egy bölcs dolgot: ha a barátod nem venné át a beszéd fonalát, akkor neked nehéz annyit mondani, hogy Jó estét, Szabó Gábor vagyok ? Elmondod, ahányszor csak kell. Nem kerül pénzbe és mindenkinek tetszeni fog.
2013. júl. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

6

Hát nem tudom szerintem elég nagy megrökönyödést keltene, ha nő létére Szabó Gáborként mutatkozna be.

2013. júl. 14. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
:))
2013. júl. 14. 08:42
 9/12 Moha- válasza:
Szerintem ne torodj semmivel, csupan izgulsz egy picit. Ha te is igy latod, akkor a tukor elott gyakorold a Szabó Gáborkent valo bemutatkozast es elesben is siman menni fog.
2013. júl. 15. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyilvánvaló, hogy a Gábor a Gabriella elírása volt, bunkóság ezen kajánkodni a lényeg helyett, ami az azt követő jótanács.
2013. júl. 15. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!