Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha az állam dohánykultúrát...

Ha az állam dohánykultúrát alakított ki és jól megszedi magát a dohányosokon, rászoktatta az embereket a dohányzásra, akkor miért kezdte őket hirtelen kutyaként kezelni?

Figyelt kérdés
Mellesleg a saját éttermembe(nincs, de tegyük fel, hogy van...) miért nem dönthetek szabadon, hogy ki dohányzik és hol?
2014. máj. 9. 01:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Melyik állam?
2014. máj. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

Első ne tenne úgy, mint aki "hülye", de jó lenne, dehát mind1. Mert kitalálták, h azért jár annyi ember dokihoz, azaz a cigi miatt, és így próbálják talán-talán helyre hozni, már ha jó indulatú akarok lenni, akkor ezt a magyarázatot még el is fogadnám a vezetőktől. De a vezetőnk jóban van tudtommal a pápával, és szerintem a pápa súgta neki, azt meg gondolom elfelejtette mondani neki, h de nem kishitler módjára kellene így tennie. Persze ez is csak egy feltételezés a részemről.

Nincs azzal semmi baj se, ha leakar bennünket dohányosokat szoktatni, de így nem fogja úgy se tudni. Egyébként az értelmét nem látom én se, ha csak nem az van, hogy direkt arra utaznak egyesek, hogy elszabaduljon végül a pokol.

2014. máj. 9. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
58%

Ki mondta ezt a hülyeséget? Pont, hogy bukik rajtuk, mert a kialakuló rákos betegségek kezelése olyan baromi drága. Erre jöttek rá, és ezért igyekeznek tiltani.


Az egészséghez való jog erősebb, mint a magántulajdonhoz fűződő kiváltásgok. A dohányzás amúgy sem jog, hanem lehetőség, ergó kétszeresen is bukod azt, hogy szabadon dönthess.

2014. máj. 9. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

3-ik. Ez csak propaganda, hogy a dohányzás miatt kialakuló rákos betegségek miatt találták ki.

A dohányzás nem egészséges, és rákot OKOZHAT! NEM okoz, csak okozhat. Nagyon sok 80-90-es éves ember dohányzott egész életében, még sem lettek rákosak, és sok nem dohányzó az lesz.

Rákkeltő az autók kipufogó gáza, a gyárak füstje, a városi szmog, az élelmiszerekben levő káros anyagok.

Ezeket még sem tiltják be.

Arra még nem jöttem rá, hogy melyik érdekcsoportnak van haszna a tiltásból.

2014. máj. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
60%
Lehet, hogy a titkos nemdohányzók érdeke a tiltás?
2014. máj. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Pont,hogy mivel az autókból és máshol is kapok olyan dolgokat ,amik növelik a rák esélyét én még nem akarom ezzel is tetézni. Egyébként meg nem tudom,de olyan idiótán véditek a cigiteket.

Nézzük azokat,akik gégerákot kapnak.Azok között 15-30x több azoknak a száma,aki dohányzik azokhoz képest akik nem.Most akkor ezzel akarsz vitatkozni?

Másrészt aki nem dohányzik azt is veszélyezteted. Persze persze ott vannak az autók meg a gyárak,de te személy szerint is letojod,hogy másnak árt amit csinálsz. Gratulálok.Na meg ott vannak a csikkek is. Azt is csak úgy eldobja a legtöbb cigis..ehhez is gratulálok..

Másrészt,a mindenki azzal törődne,hogy ő nem árt a másiknak,ő nem dobja el a szemetet ,akkor talán a gyárak szemlélete is megváltozna idővel,mert azokat is emberek irányítják..

2014. máj. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Rászoktatta őket a dohányzásra???? jajj, biztos pisztolyt szegeztek szegények fejéhez, hogy na tessék csak rágyújtani!


Egyébként, akárhogy veszed, az alapbeállítás a nemdohányzás, a dohányzás ettől tér el. Legyenek is a nemdohányzók érdekei előtérben!

(Ne kelljen már más hányinger cigijét szívnom.)

2014. máj. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#4, elárulom neked, bármilyen hihetetlen, de vannak emberek, akik a cselekvésükben nem a saját hasznukat lesik, hanem ennél kicsit többet. Pontosabban, ők kicsit összetettebben gondolkodnak.

Például a felvetett jelenségnek semmi köze a dohánytermékekhez és az ő káros voltukhoz. Annak a hatalomhoz van köze. A kormánynak akkor van hatalma, ha vannak elvtelen támogatói, akiket azonban meg kell fizetni. Például jól menő dohánybolttal. Ettől függetlenül a kormányok korábban senkit sem "szoktattak", legfeljebb nem figyeltek a mértéktelen rászokásra. És mostanában, néhány messzebbre látó ember tanácsára (sürgetésére) a kormányok elkezdtek korlátozni.

Kérdező! Te alapvetően értesz félre dolgokat. Elmegyek a barátommal az éttermedbe. Ő dohányzik, én nem. Engedd mindkettőnknek a magunkét, a törvénnyel ne foglalkozz, az legyen a mi gondunk. De arra felhívom a figyelmedet, utálom a dohányfüstöt, messziről megérzem, ezért (a szabadságom érdekében) csak olyan helyre ültethetsz, ahol nem ér füst. Meg tudod ezt oldani? Télen, nyáron?

[a barátom nálam nem dohányzik, tudja, hogy elég nekem a ruhája szaga. Ezért a barátom. Náluk otthon dohányoznak, és én ezt ott szó nélkül elviselem. Ezért vagyok a barátjuk]

2014. máj. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"A dohányzás amúgy sem jog, hanem lehetőség, ergó kétszeresen is bukod azt, hogy szabadon dönthess."


A dohányzást épp úgy jogom van eldönteni, hogy úgy akarok-e tenni, vagy se, mint azt, hogy egészséges akarok-e lenni, vagy se. Az mellékes, hogy amilyen káros hatásai vannak a dohányzásnak, az szép lassan átmossa az agyamat, de jogom van hozzá, hogyha így akarok tenni. Ne más döntsön helyettem. Ahogy azt is én fogom eldönteni, és az én döntésem lesz, hogy leszokok-e róla, vagy se. Más ne akarjon már leszokni helyettem. Legyen szabályozva, legyenek tiszteletben tartva a nem dohányosok / én eddig is tiszteletben tartottam őket, szabályok nélkül is /, ha akarják drágítsák ezerrel, de ami túlzás az túlzás.

2014. máj. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
9%
Mellesleg, a nem dohányosoknak meg üzenem, hogy ti is tiszteletben tarthatnátok a sok rinyálás helyett a dohányosokat. Aki írta fentebb, hogy otthon tűri, ha cigiznek...hát ez a minimum, ha már mindenhol máshol ti dirigáltok! A kipufogó bűze, meg a sok kerozin sokkal büdösebb, és károsabb, amit beszívtok!
2014. máj. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!