Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Segítség! Van itt aki olvasta...

Segítség! Van itt aki olvasta Somogyváry Gyula Virágzik a mandulafa c. Regényét?

Figyelt kérdés

Nem tudom megszerezni a könyvet, és kellenének a válaszok:

Hogyan kapcsolódik a regény az 1. Világháborús katonanótákhoz?

2.miért kellett figyelniük a katonáknak a dobokat és vizesdézsákat , amikor a hadviselés a föld alá vonult ?

3.milyen elnevezéssel illeti Bauer Ernő a magyarokat és " többieket "

4. Milyen szertartás volt a " tedd rá" ?

5.kit nevez az író mindannyiunk atyjának ? Mi volt a rangja ?

6. Miket játszottak. Honvédek Danéban a játékóra keretében ?

7. Ki volt a szelíd csillagszemű táltos akire diákkorában visszaemlékszik?


Előre is köszi a válaszokat, nagy segítség lenne ha valaki beîrná!



2014. máj. 26. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem meg van a könyv, de nagyon régen olvastam. El kellene újra olvasnom, hogy a kérdésekre válaszolják. Miért kell és mennyire sürgős?
2014. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy történelem verseny feladványa, és sajnos nincs meg a könyv és be tudnám szeretni , de holnaputánra kéne a megoldás .
2014. máj. 26. 11:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Ok. Előveszem, és remélem holnap ebéd utánra megírom a választ.
2014. máj. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Nagyon sokat segít/ segítesz.
2014. máj. 26. 12:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Somogyvári regényei életrajz is egyben. Amikor ezt a regényt írta, az olasz fronton harcolt, 19 évesen, zászlósként.

Ahol tudok, a könyvből idézek. Remélem, hogy minden kérdésre tudok majd válaszolni.

Minden fejezet elején egy katona nótából idéz. Amikor meneteltek, énekelték ezeket a nótákat.

" A hadviselés a föld alá vonult.

Olasz is, magyar is egyszerre robbantott. Aknákat, folyosókat fúrt az ellenfele alá, hogy azután, ha kellő helyre ért,meghordja az aknasikátor végét ekrazittal,és fölrobbantsa a szemben levő árkot.

Hát erre kellettek a dobok meg a vizesdézsák. A dobok bőrére vetett néhány babszem, vagy a dézsák vizének rezgése elárulta, fúr-e az ellenség.

Aki nem próbálta, nem tudja, milyen irgalmatlan dolog volt a dobok meg a vizesdézsák figyelése. Hiszen a babszemek meg a víz egyre rezegtek. S az embernek milliószor eszébe jutott: hátha most készült el alattunk az akna, hátha most hordták tele dinamittal, hátha most, ebben a percben gyújtják a kanócát, s egy perc múlva már nem leszünk. Mert szerencse dolga az egész."


" Mert ez volt a frontkatonák szokása. A "tedd rá" Mikor is az ember ugyancsak összecsippentette a jobb keze ujjait, a végüket rátette az eléje nyújtott ujjakra,hogy aztán egyszerre szétsimuljon a két kéz,s kemény,testvéri kézfogásra kapcsolódjanak össze."


" Akkoriban két világot ismert a magyar katona. Az egyik a magyar volt, a másik minden egyéb. Ezt a minden egyebet nevezte Bauer Bükkfavilágnak. Bükkfaország volt minden idegen föld, és bükkfanyelv volt a magyaron kívül minden nyelv."


A regényben szerepeltek németek, morva, cseh katonák is, akik szintén a magyar hadseregben harcoltak.


Majd később folytatom, ha megtalálom a válaszokat.

2014. máj. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönön szépen készséges segítségét ! Nagyon megkönnyítette a munkámat !
2014. máj. 27. 10:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha esetleg mégis szükséged van a könyvre, az interneten megtalálod, csak nem tudtam elküldeni a linkjét, mert azt írta, hogy ezzel sértem a szerzői jogot.


Úgy találtam rá, hogy beírtam: Virágzik a mandula letöltés


És így találtam rá a Scribd-re, amit ha megnyit neked, nem kell semmit csinálnod, magától letölt.

3. találat

2014. máj. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" Tornay Gyurka népfölkelő zászlós, mindannyiunk apukája, akivel vagy esztendeje együtt keseregtünk Volhínia roppant síkjain."


Dane egy olasz falucska volt. Ott állomásoztak a tartalékok.

A honvédek játékai :repülő kutyást, bakugrást, fenékre verőst.


Hermann Ottó volt a szelíd, fehér, csillagszemű tudós táltos.


Érdemes elolvasni a könyvet, és a többi könyvét is. Érdekes és mind két háború, illetve a két háború közötti idők hiteles történetírása, Somogyvári személyes tapasztalati alapján,


Sok sikert a versenyen.

2014. máj. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!