Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nászajándékba fotózás?

Nászajándékba fotózás?

Figyelt kérdés
A baráti társaságban volt most esküvő és én csináltam nekik a fotókat. Kérdezték, hogy mennyiért vállalom, és mivel tényleg közeli barátok, ezért mondtam nekik, hogy ne vicceljenek természetesen nászajándék. Mivel, amúgy olyan 80 ezret el szoktunk kérni, ezért én úgy gondoltam mást nem is adtam... Most pedig azon gondolkodom, hogy lehet , hogy bunkóság volt és lehet adni kellett volna nekik vmennyit... Vagy elég ez így?

2014. máj. 28. 16:25
 1/8 anonim válasza:
Profi fotózás volt,akkor szerintem ők is őrültek az ingyen fotósnak,ingyen képeknek,esetleg ha utólag akarsz még valamit akkor a legjobb képüket megszerkesztheted és keretben oda adhatod nekik ha úgy gondolod még sem elég :)
2014. máj. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze minden kép lesz utómunkázva és albumban adom át nekik! De akkor remélem nem gáz.....
2014. máj. 28. 18:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Ezt lehet, hogy érdemes lett volna előre tisztázni, de ha kérdezték, hogy mivel tartoznak az valószínűleg azt jelenti, hogy Ők érzik úgy, hogy ezért tartoznak. Mondjuk azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a 80ezer kb. a fele annak ami reális egy esküvői fotózásért ha megfelelő technika, azt használni képes szakmai tudás és vállalkozói háttér van mögötte.
2014. máj. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálatok mennyit szokás adni, nálunk páronként ötvenezret teszünk a borítékba barátoknak, csak családtagnak adunk annál többet. Szerintem nem vártak tőled még plusz pénzt.
2014. máj. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A "80e" értékű fotózás nem olyan, mintha adtál volna 80e Ft-ot borítékban, lehet, hogy ezt kicsit elpuskáztad. Közel sem lesznek annyira hálásak, szerintem. Nálam egy ajándék szülinap képsorozatért (100-120 válogatott, utómunkázott, fókuszhelyes, stb. kép) van, mikor kapok egy "köszi"-t. Néha nem ír vissza a címzett, csak szóban említi pár hét múlva, hogy jahh, kösz a képeket. Más fizet ezért 15-25e Ft-ot (mondjuk az előző napi fotózásomon), de közel sem értékelik ennyire. Roppant zavaros dolog ez a havernak szívesség. Az utóbbi időben én már közel sem ugrom ezekre az ingyen szivességekre, családtagoknak, 20-30 éves barátoknak persze szívesen dolgozom ingyen (ők persze ezt meg is hálálják a maguk módján), de "csak úgy ajándékba" egyre ritkábban csinálom, nem voltak jók a tapasztalataim. Eljátszottam már olyat is, hogy inkább ajánlottam valakit, aki olcsó (mivel én nem érek rá...), így nem kellett nemet mondani az ingyenmunkára.

Nekem egyébként szimpatikus az a megoldás, hogy közeli barátok előre tisztázott cserebere alapon dolgoznak egymásnak vagy ha erről szó sem lehet, akkor pl. féláron. Ilyenkor arra gondolj, hogy ha pl. van egy régi barátod, aki angoltanár, akkor vajon járhatnál-e hozzá ingyen heti 1 órában fél évig és ő minden látogatásodnak örülne-e? Nyilván nem, de ha félárat mond, akkor ő is szivességet tesz és Te is jól jártál. A jó megoldás, ha fotós vagy, szerezz kedvezményes, olcsóbb fotóst a havernak vagy vállald Te hangsúlyozottan féláron.

2014. máj. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem egy haverról van szó!


hanem egy húszon éves barátságról, konkrétan 6 évesen már egymás mellett ültünk.



Lehet igazad van... el kellett volna kérni 60 e-t, majd mikor fizetnek kivenni a pénzt átenni egy másik borítékba és visszaadni???


nem ez volt a kérdés!

2014. jún. 4. 21:56
 7/8 anonim válasza:

Ha nagyon görcsölsz ezen,akkor inkább vegyél valami apróságot mellé,aminek tudod hogy tuti örülni fognak!

6 éves korotok óta barátok vagytok...Én Még 20 éves barátságnál nem tartok de akad már tizenéves,és semmiért nem jutna eszembe pénzt kérni tőle!!! :) Ha meló van akkor meló van,megyek,vagy jön ő is.

Szóval Én a fotókért nem kérnék semmit sem cserébe.Amúgy meg eltudod intézni úgy mikor odaadod becsomagolva hogy ez a Te ajándékod,de ha tényleg kevésnek érzed és megtehetd akkor vegyél hozzá valami,nincs előírva hogy sokszázezerért vásárolj valamit egy barátnak vagy tizenezrekért...

2014. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha ilyen régi barát, akkor meg szerintem kérdezz erre rá tök őszintén, mondd el, hogy Te így gondoltad. Nekem nagyon szimpatikus, ahogyan aggódsz ezen, neki is az lesz, semmi gond nem lesz ebből.
2014. jún. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!