Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért vörösödök el automatikusan?

Miért vörösödök el automatikusan?

Figyelt kérdés

Akkor is elvörösödök, ha nem érzem magam kellemetlenül, vagy kínosan, ezzel el is vesztve az adott helyzetet, mert az arcom elvörösödik, mondhatok akármit, el van könyvelve, hogy zavarba jötem.


Azt tudom, hogy régen gátlásos voltam, arra gondoltam akkorról maradt ez meg, gondolom helyzetre aktiválódik. De örülnék, ha valahogy ki lehetne kapcsolni, mert már így lassan felnőtt férfiként ez kellemetlen is tud lenni, főleg ha abból indulunk ki, hogy az emberek gyakran gyerekesek, és hát ez így hátrány, ha valaki ilyen jeleket mutat.


Igazából ezzel nem is lehet mit csinálni. Ha az ember elkezdi bizonygatni, hogy nincs zavarban, senki sem hiszi el, mert ott a jel az arcán, csak nevetségessé válik tőle. De akkor is borzasztó nagy hátrány szerintem.



2014. jún. 3. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Hallottál már a szociális fóbiáról, ill. az elpirulástól való félelemről? Külön kifejezés van rá: erythrophobia. Szerintem keress rá ezekre a kifejezésekre.

Tapasztalatból beszélek, én magam is szociális fóbiában szenvedek. Az örökös elpirulásból szerencsére huszon- valahány éves koromban kinőttem, de valóban vannak, akik sosem tudják ezt leküzdeni. Általában együtt jár a szociális fóbiával.

És tényleg nagyon kellemetlen, aki nincs benne, nem is sejti, hogy milyen.

2014. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még eszembe jutott, hogy én saját magamat különböző módszereket vetettem be ez ellen. Az egyik jól bevált az volt, hogy amikor úgy éreztem, jön az elpirulás, előkaptam egy zsepit és kimentem a helyiségből, mintegy "kifújni az orromat". Később már elég volt csak félrefordulni, mert maga a tudat, hogy ez a megoldás beválik, elég volt ahhoz, hogy sok esetben el se vörösödjek (valamiféle placebo- hatás).
2014. jún. 5. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!