Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha egyetemen egy 44 éves...

Ha egyetemen egy 44 éves egyetemi docens, férfi letegezne, te automatikusan visszategeznéd, vagy magázódnál (férfiként,20 évesen)?

Figyelt kérdés
Elméletileg úgy szokás, hogy ebben az esetben te is visszategezheted, de a gyakorlatban is így tennél? Én pl. nem biztos h képes lennék rá, na meg a tanár sem biztos hogy úgy gondolja.
2013. nov. 16. 19:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Persze ha konkrétan felajánlja, hogy tegezzem, akkor tegezném. Ezzel nincs probléma. Csak a fent leírt esetben hogyan cselekednél?
2013. nov. 16. 19:12
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem szokás letegezni ttól, hogy letegez...


Csak a fiatalabbakat lehet. /pl:. nálunk vannak olyanok akik alig 5 éévvel idősebbek nálam csak azokat szoktam/

2013. nov. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Magáznám, hogy a tiszteletemet kifejezzem, hiszen tanár.


Tanár úr stb. De nem tegeznám míg oktat-a helyedben, még ha fel is ajánlja akkor sem.

2013. nov. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Tegezd nyugodtan. Ő is tisztában van vele, hogy ez felnőttek között egy szimmetrikus dolog.
2013. nov. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Elméletileg neki sem illene engem csak úgy letegeznie, nem középiskolában vagyunk már. Egyébként engem nem zavar, csak felmerült bennem, mivel minden tanár magázódik, még a nála fiatalabbak is. Persze csak úgy nem tegezném le, csak ha tisztán, világosan felajánlja, hogy tegezzem. Szerintem ilyenkor hülyeség továbbra is magázni, az olyan "elutasító" lenne, talán még sértő is.
2013. nov. 16. 20:23
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem gyávaság nem visszategezni, ha valaki tegez.
2013. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne tegezd vissza, csak ha külön felkér erre.
2013. nov. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Szerintem gyávaság nem visszategezni, ha valaki tegez."


Igen, mondhatjuk, hogy gyávaság. Szégyellnem kellene? Lehet a tanár sem tudja, hogy ilyenkor mi az illem, mert mondjuk nem nagyvárosból származik. Én kisvárosi vagyok, de itt nem szokás visszategezni a nálad sokkal idősebbet, mert valószínűleg nem tetszene neki, és sértő lenne.

2013. nov. 16. 23:20
 9/10 anonim ***** válasza:
ÉN az én koromban lefiacskámoznám és kiosztanám, hogy nem terelt nálam libát, hogy tegezzen. A te eseted más, te csípőből visszategezed, majd nézel másik iskolát. (Sajnos fogsz találni, ma már minden hülye diplomát kap romológiából, vagy valami hasonló értelmetlen marhaságból)
2013. nov. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Te is valami hihetetlen értelmes ember lehetsz. :D
2013. nov. 18. 01:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!