Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan, mivel lehetne ezt elérni?

Hogyan, mivel lehetne ezt elérni?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy a diszkriminált, vagy bármi miatt hátrányos helyzetű csoportok melletti tüntetés, plakátok, műsorok, rendezvények kutya fülét nem érnek, ha csak az adott csoport tagjai veszik észre. A "harcnak" úgy volna értelme, ha az átlag emberek is észre vennék és melléjük állnának.


Csak egy példa: Nem rég egy ismerősöm önkéntesként részt vett egy olyan rendezvényen, ami a vakok és a mozgássérült emberek életét mutatta volna be az átlagember számára. Ezzel akartak némi együttérzést kicsikarni az adott város rohanó lakosaiból, akik szinte eltapossák ezeket az embereket a mindennapokban, figyelmetlenül. A rendezvény úgy nézett ki, hogy egymásnak mutatták be a dolgokat a fogyatékkal élő emberek, mert átlagember nem volt ott, kivéve azt a néhány önkéntes segítőt.


De ha más csoportokat nézünk, rengetegszer hallottam már nőktől, hogy egyenlő fizetést, egyenlő tanulási lehetőséget, egyenlően megosztott háztartási feladatokat stb. De még sosem hallottam ezt férfiaktól.


Szerintem nagy szükség volna arra, hogy azok is szót emeljenek néha, akik nem tartoznak az adott csoporthoz, mert így lenne látszata az egésznek. Valahol egy kicsit úgy érezhetnénk, hogy végre sikerült elérni valamit.


2014. jún. 7. 15:12
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem hivtok eleg ismert, kozkedvelt embert a tuntetesre, aki elol szonokol.

Nincs jol megszervezve, nem elegge hirdettek es nem jo helyeken.

Amugy a magyarok azt mondjak, lesz....rom, nekem legyen jo.

2014. jún. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!