Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A cél szentesíti az eszközt?

A cél szentesíti az eszközt?

Figyelt kérdés
Etika házit kell írnom erről, h kezdjem? Tudtok pár cikket ajánlani vele?
2010. jan. 11. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Na ez tipikusan az, hogy a jó érzés azt kivánja, hogy nem, a cél nem szentesítheti az eszközt, de ennek ellenére a mai monder társadalmaknál a gyakolratban újr és újra megnyilvánul (lásd Iraki háború).


A klaszikusok közül érdekes lehet Niccolo Machiavelli: A fejedelem illetve az is hogy Platon szerint a cél érdekében elfogadható a hazugság (Állam).

2010. jan. 12. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen. Persze romantikus idealisták, gyerekkorban sok mesét hallók, vallásosak másképp hiszik, de a valóság végül meggyőzi őket / hülyén halnak meg, egy hatalmas "miért?!" kérdéssel a homlokuk mögött.
2010. jan. 12. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazad lenne, ha pontosan tudnád hova érkeznek, és mi vár rájuk a halál után. De mivel ezt nem tudod, max azt tudod, te mit hiszel erről, ezért ha Isten létezik ami tudom, hogy elképzelhetetlen a számodra, akkor nekik van igazuk. Azt hogy te mit tudsz elképzelni, és mi a valóság: te elítéled azokat akik azt állították a föld lapos és kivégezték azokat akik azt állították gömbölyű, csak azért mert nem tudták elképzelni, ez igaz is lehet. Te ne ess ebbe a hibába! Azért mert te nem tudod elképzelni, van Isten, még simán lehet. Én például most nagyon nem szeretnék Hitler helyében lenni. Én azt gondolom neki most nagyon nem jó!
2010. jan. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Bocs kedves kérdező, hogy a te kérdésed helyett az előttem válaszolónak válaszoltam. Sajnos a te dolgozatodhoz sok okosat nem tudok mondani. /egyesek szerint máskor se/
2010. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát...sajna ez van majd összeütök vmit!
2010. jan. 12. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!