Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A fiúk miért keverik össze az...

A fiúk miért keverik össze az egyenjogúságot az etikettel?

Figyelt kérdés
Például randinál a fiú nem hívja meg a lányt egy fagyira, vagy moziba, mert azt mondja egyenjogúság van és szerinte a lány fizesse ki magának. Viszont az illem azt mondja a fiúnak illik fizetni a randikon főleg az első randin, és az illemnek nincs köze az etiketthez szerintem. Mi a véleményetek?

2014. aug. 3. 22:17
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
jajj rosszul írtam a végén! Az egyenjogúságnak nincs köze az etiketthez azt akartam írni :)
2014. aug. 3. 22:19
 2/27 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem meg a szeretetnek nincs köze az etikethez.


Viszont abban igazat adok, hogy ha valaki meghív, akkor fizesse is ki.

2014. aug. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
67%
Nem tudom, de nagyon vicces mikor pattognak, hogy jaj a nők szerint egyenjoguság van, de akkor minek engedjem előre az ajtóban őket? Puszta illem és egyenjogúságot összekeverik.
2014. aug. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
38%

Azért keverik össze, mert hiába udvarias egy fiú, manapság még a csapból is a női egyenjogúság, meg a feminizmus folyik.

Mondok egy példát:Ha kinyitod a lánynak az ajtót, akkor az a baj, hogy miért engeded előre, ő is ki tudja nyitni magának.Ha nem teszed, akkor pedig egy bunkó állat vagy.Tehát?Totális képzavar.Most akkor mit is kellene csinálni, hogy a kedvében járj?


Na ezért történik mindez, amit tapasztalsz.

2014. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Az egyenjogúság megkérdőjelezhetetlen, az etikettet pedig az emberek kényük és kedvük szerint alakítják, nem egységes és nem is objektív, és alakíthatják külső dolgok. Szerintem pl. nem tartozik az etiketthez, hogy a fiú fizesse a randit, valamint az egyenjogúság tudata jogosan számolja is fel ezt a szabályt, hiszen azt sugallja, a férfi fizet a nőért, aki pedig anyagilag függésben van a férfitól, és ez így is marad (ahogy régen történt).
2014. aug. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nincs azzal baj hogy egyenjogúság van, mert ez természetes hiszen minden embernek van joga legyen nő, gyerek, vagy férfi. De kérdem én hogy a jogalkotmánynak mi köze ahhoz hogy előreengedem az ajtón a nőt? :DD
2014. aug. 3. 22:36
 7/27 A kérdező kommentje:
Vagy amikor megkéri a férfi a nő kezét és letérdel a nő elé és felhúzza kezére a gyűrűt az is egy szokás szinte az egész világon. De ennek a szokásnak az emberi jogokhoz nincs köze szerintem.
2014. aug. 3. 22:41
 8/27 anonim ***** válasza:
77%

Nézd, egyszer azért megy a hiszti, hogy a lány akar fizetni, egyszer meg azért, hogy a lány nem akar fizetni :))

Tök. mindegy :))

Nem akarlak megbántani, de ez van...vicces.


Komolyabban:

Nevetni kell az egészen. Ha valaki, - akármelyik fél - van olyan nagy lelkű, hogy mindent fizet, akkor örüljenek ennek. Ha nincs olyan nagy lelkű, akár csak azért mert tán nem tud valamit kifizetni, akkor még simán lehet jót hülyéskedni együtt.

Egyébként inkább a meghívó fél fizet...ha már egyszer hív, de mindent meg lehet beszélni éretten.

Nagylelkűség az is hogy egyáltalán elment a randevúra, önmagát adta oda ! hol van ez a fagyi árától?


..és mindegy, hogy etikett vagy jog. Két döglött elv.

Két jóbarát pl. sosem problémázna ezen...két szerető szív sem..

Azon versenyeznének inkább, hogy kimutathassák nagylelkűségüket...egymásért tennének, ez a lényeg.


A jogra vagy illem-filozófiára való problémázó hivatkozás az üres szív jele....vagy annak, hogy két fiatal keresi éppen, hogy mi a lényeg! Tulajdonképpen jó történik..csak a jó a jövőben van.

A probléma elmúlik :).

2014. aug. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Sőt ha régen előre engedték a nőt az ajtón mert a nő nem volt egyenjogú az érdekes, mert épp az hogy azt engedik előre aki nagy tiszteletnek örvend, vagyis főnök, és utána jön a kisebb tiszteletnek örvendő, vagyis a szolgáló. Mivel egyenjogúság van és a férfiaknak olyan tiszteletnek örvendenek mint a nők, azért nem kell előre engedni a nőket az ajtón, szóval ebben van valami igazság.
2014. aug. 3. 22:45
 10/27 anonim ***** válasza:
Abban például van logika, hogy a villamoson előbb leszállnak az emberek és a többiek csak utána szállnak fel :)
2014. aug. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!