Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kedves melegek. Valaki el...

Kedves melegek. Valaki el magyarázna nekem, miért jó a pride?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, nem tudnék senkit se elitélni a szexualítása miatt, és nem gyűlölök senkit, csak egyszerűen nem értem, miért jó, miért érdemes egy ilyen intim dolgot ennyire látványosan intézni.

2014. aug. 12. 01:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Te nyilván szatyorban élsz, de a melegeket hátrányosan megkülönbözteti, most már az alkotmány is.

Házasság, gyerekvállalás, ezek a célok.

Az a baj, hogy erről egyáltalán beszélni kell, normális társadalomban nem kéne róla beszélni. Csak magyarországon olyan nincs.

Ja és, hogy nem foghatom meg a párom kezét az utcán, vagyis én megfogom, de az azzal jár, hogy minden második nap beszól valaki. Képzeld el milyen így élni, aztán kérdezd meg magadtól, hogy te megpróbálnál-e hangot adni annak, hogy te is ugyanolyan ember vagy és csak élni szeretnél?

2014. aug. 12. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
26%
1: Szerinted 15 ország és néhány USA tagállamot leszámítva az egész világ hülye?
2014. aug. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
A többség véleménye nem mindig a jobb vélemény...
2014. aug. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
arra guglizz rá, hogy "Stonewall"
2014. aug. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
71%
Meleg vagyok. Ilyennek születtem és már ez teljesen természetesnek tűnt nekem. Nem is foglalkoztam ezzel.Egészen 7.-8. osztályig.. pubertáns.. barátnő.. meleg viccek.. felfogtam, hogy HALLGATNOM,REJTŐZKÖDNÖM kell.. minderre hány évesen kellett rájönnöm?! 13-14 évesen? hidd el ez megterhelő.. még ma is az.. próbáltam megtudni, hogy a szüleim, barátaim mit is gondolnak a témáról (persze titokban, fedve, hogy én is meleg vagyok)..és arra kellett rájönnöm, hogy azért ilyen elutasitóak az emberek mert nem szoktak hozzá a melegséghez, idegen nekik.. Szóval hadd lássák, hogy sokan vannak/vagyunk és akkor talán egy nap elfogadnak (addig marad a "szekrény" :D )..félek, ha megtudják kiraknak itthonról..Nem beszélve az erőszakról a depresszióról az öngyilkosságokról, amiket mint az elutasitás és a félelem szül! Nem azt mondom, hogy nem lesz barátom, DE TITOKBAN.. ez a kulcsszó! Erre gondolj, amikor a barátnőd/barátod kezét fogod az utcán vagy mikor megcsókolod vagy adsz neki egy puszit.. Ezt a "luxust" mi melegek nem engedhetjük meg magunknak.. legalábbis nem mindannyian.. :)
2014. aug. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
20%

Én nem vagyok érintve, de a dolgot az egész társadalom szempontjából igen hasznosnak tartom, még a szűkebb értelemben vett ,,társadalmi hasznosság'', sőt a gazdasági célszerűség szempontjából is.


Szerintem azért (is) haladt ilyen irányba a fejlődés, mert a 60-as években, de később is, biztos voltak ilyen családi tragédiák, rejtve maradó öngyilkosságok, mert akkoriban még nem nagyon tudott egy kamasz a témáról beszélni otthon, vagy ha igen, akkor is annyira esetleges volt a téma kibeszélhetősége, hogy sokan eleve elrejtették magukat, és így egy csomó öngyilkosságot nem lehetett elég hatékonyan megelőzni.


Ma sokan középutat javasolnak a régi tabu téma, és a mai felvonulás között (,,jó-jó csinálják, de a négy fal között''), de szerintem ez sem egészen jó megoldás, mert ha tényleg elég hatékonyan akarják megelőzni a tragédiákat, akkor biztosra kell menni, vagy legalábbis a lehető legbiztosabbra kell menni. Vagyis nem elég középen megállni. Szóval ha van egy ilyen nyugatról bejövő hagyomány, és ha ez tényleg hatékony, akkor ez végülis az egész ország érdekét szolgálja, nemcsak magukét a közvetlen érintettekét, hanem pl. a heteroszexuális szülők, lehetséges rokonok érdekét is.


Gondolom ezért is csinálják ezt a nyugati fajta nyitottabb felmutatkozást, ami nyilván sokakban felháborodást kelt, de ha a távolabbi jövőre tekintünk, akkor lehet, hogy tényleg az utódaink élvezni fogják azt, hogy ők már egy olyan korban élhetnek, amikor a rejtélyes kamaszkori öngyilkosságok sokkal ritkábbak lesznek, mint a 60-as években, és még annál is ritkábbak, mint ma. A felháborító jellege meg addigra a dolognak valószínűleg úgyis el fog múlni.


Érdekes, a 60-as években egészen furcsa állapotok uralkodtak még a nyugati országokban is (Alan Turing matematikus öngyilkossága, hatósági zaklatások). Ezen a nyugat úgylátszik túljutott, de ennél is fontosabb, hogy a kamaszkori elrejtőzéseket, szorongásokat is tudják kezelni, és erre a mai nyíltabb légkör talán tényleg jobb, mint a régi volt.


Hallottam Dúró Dóra felszólalását a témában, de szerintem téved, nem kell félni attól, hogy a dolognak különösebb reklámértéke vagy kényszerítő hatása lenne lenne. Éppen fordítva: az emberek inkább sajnos éppen hogy az elhallgatásra vagy az elrejtőzésre hajlamosak, főleg a kamaszok egy része, ezért ebből a szempontból szerintem jobb, ha a nyitott kibeszélés mindig terítéken van.


A Pride elől, ha valakinek nem tetszik, még mindig el lehet tőle zárkózni, de fordítva a dolog sokkal nehezebb: régebben az érintett kamaszok körében végzett megelőző mentálhigiánás munka kifejezetten nehéz lehetett, sőt a legtöbb esetben kifejezetten lehetetlen, a nagyfokú szégyen, titkolózás, bizalmatlanság és a rossz légkör miatt. Akkor már inkább legyen ez, ami most van, mert ez legalább az ellen bizonyos biztosítékot ad, hogy a dolgok egyes esetekben rosszra forduljanak.


Lehetne "mérsékeltebben" is kezelni a dolgot, de az nem adna ennyi biztosítékot, pláne hogy az elmaradásunk is nagy e téren, nálunk azért még nem annyira nyitottak az emberek, ez a politikában is érződik (bizalomhiány), és azért még öngyilkosságok terén is rosszul állunk, mégha nem is olyan rosszul, mint a 80-as években.


Ez olyan, hogy a villanyórában is jobb, ha ott van a biztosíték van, mégha látszólag kényelmetlen is. Szóval engem nem zavar az (sőt helyesnek és célszerűnek tartom), hogy ebből a szempontból pluszban rákészülnek a jövőre, és látszólag túlbiztosítják a dolgot.


Szóval nekem az a különös, amikor néha a hasznosságra vagy célszerűségre hivatkozva ellenzik a dolgot (parlamentben, gyűléseken), mert szerintem épp hasznosság és célszerűség szempontjából nagyon is üdvözlendő ez a jelenség, az egész ország számára, mert családi tragédiákban bárki bármikor érintetté válhat (akár közvetve, rokon, ismerős révén is).

2014. aug. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ebből a szempontból a horvát és a magyar alkotmány ügyében történt fejleményeket is szerencsétlennek tartom: a gyengébb ellenállás, rövidtávú nagyobb nyomás irányába mozdultak el, nem pedig az egészséges jövőbelátás és a hosszabb távú célok, értékek irányába.
2014. aug. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%
A pride lényegét nagyon sokan nem látják tisztán. Nem arról szól, hogy a melegek büszkék magukra mert melegek, hanem arról, hogy felemelt fejjel, büszkén, magabiztosan vállalhassák önmagukat, mint mindenki más. Gondolom te is tapasztalod, hogy ez a mindennapokban még nagyon nem lehetséges itt Magyarországon, szóval ezért is a Pride egyszerre egy ünnepség ahol önmagad lehetsz és egy békés felvonulás az emberi jogokért, elfogadásért.
2014. aug. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Hú, én most heteroként merek válaszolni.

Számomra a pride nem csupán melegfelvonulást jelent, hanem egyfajta büszkeségmenetet. Arról szól, hogy merd önmagad, a világképedet felvállalni. Bármilyen "másságban" is szenvedsz, ami elüt a "normálistól".

Sajnos azt veszem észre, hogy manapság - itthon ezt különösen erősen érzem - az is másság, ha nyitott vagyok, meghallgatom és elfogadom mások meglátásait, még ha én nem is értek velük egyet, vagy nem tartom relevánsnak.

Volt már szerencsém részt venni pride-on, bár nem itthon. Amit én éreztem, az a felszabadultság, a nyitottság és az elfogadás volt.

Attól, hogy odamentem, nem lettem meleg. Tudniillik ez nem fertőző. És nem, azt sem gondolnám, hogy kártékony hatással lenne akár a gyerekekre.


Én amúgy tökre díjaznám, ha több ilyen lenne.

Szívesen részt vennék mondjuk egy Life meneten is, ami semmi másról nem szólna, minthogy örüljünk az életnek. Hogy részesülhetünk abban a szerencsében hogy megszülethettünk, és megtapasztalhatjuk ezt a gyönyörű bolygót, a jó ételeket, jó társaságot, a jó zenét, bármit.

Csak úgy együtt lenni.

22/L

2014. aug. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
26%

Én is heteróként válaszolok.


Nincs értelme, sőt, magukkal szúrnak ki. Egyrészt, amit csinálnak, az közszeméremsértés, simán be lehetne kasznizni az egész bandát. Vallás- és nemzetgyalázás, amit rendszeresen csinálnak a megjelenésükkel, a transzparenseikkel. De azért legyünk toleránsak... Hányadék banda.


Másrészt ők hozakodnak elő azzal, hogy ők is olyanok, mint bárki más. Nem tudom, észrevették-e, de a normálisa emberek nem vonaglanak félmeztelenül az utcán fényes nappal. Mindenkinek a szíve joga, hogy mit preferál. De a szexualitás rohadtul nem az utcára való. De ők kiviszik a közterekre, másokat megsértenek a nézeteikben (úgy, hogy nagyon sok embert nem is foglalkoztatna a téma), és erre csodálkoznak, hogy egyre jobban utálják őket. És most nem a melegekről beszélek általában, hanem arról a magamutogató bandáról, aki minden nyáron a feszültséget kelti.


Harmadrészt meg ne harcoljanak azért, hogy házasodhassanak meg gyereket fogadhassanak örökbe, mert az nem normális, és normális országban nem is engedélyezik. A család apa+anya+gyerek, ha valamelyik szülői szerep hiányzik, annak a gyerek kárát látja. Ezt leszámítva, hogy felnőttek kölcsönös megegyezés alapján mit csinálnak egymással, az az ő dolguk.


Szóval, kérdező pajtás, igazad van, mint ahogy a legtöbb embernek, de ezt ezek sose fogják felfogni.

2015. márc. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!