Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tényleg nem illik temetésre...

Tényleg nem illik temetésre rövidnadrágban menni?

Figyelt kérdés

Egy fekete térd alá érő vékony női vászonnadrágról van szó. Hasonlót diákok iskolai ünnepségre is felvesznek.

Egy fekete sima pólóval és fekete balerinacipővel venném fel.

A kritizáló szerint csak hosszúnadrágban vagy szoknyában harisnyával illik temetésre menni.



2014. aug. 4. 22:51
 1/6 Barbixo ***** válasza:
100%
Inkább akkor szoknyát vegyél fel, de ne rövidnadrágot.
2014. aug. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha harisnyával vennéd fel, akkor nem baj egy térd alatti nadrág. Viszont mivel vászon nadrágot írsz, gondolom a meleg miatt sem vennél alá harisnyát. Úgy szerintem már nem illő, még ha szép lábad van, akkor sem.
2014. aug. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos sok helyen tartják magukat a szokások, ott illetlenségen számít. Ha falusi temetésre mész úgy, még szilveszterkor is arról fognak pletykálni.


Én már előre tudom, hogy le fogom kötni: nekem se az eskövőmön, se a temetésemen, se a semmimen ki ne merjen senki öltözni. Ezek nem azok az alkalmak, amire azt akarom, hogy az emberek úgy emlékezzenek vissza, hogy feszengenek az ünneplőben, megsülnek vagy épp fagyoskodnak a ruhájukban.

Évszaknak megfelelő, kényelmes öltözet, és kész. A tisztelet nem ezen múlik.

2014. aug. 5. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tényleg nem illik temetésre rövidnadrágban menni. Kivéve, ha a gyászoló család a meghíváskor kifejezetten felment az etikett alól (mint az előző válaszoló).
2014. aug. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a választ utólag, végül hosszúban mentem, de simán mehettem volna a rövidben. érdekes öltözékek voltak.. még a közeli családtagoktól is
2014. aug. 11. 23:08
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak pár gondolat:

Nem az a lényeg, hogy ki hogyan öltözött fel, hanem hogy te mit érzel ezzel kapcsolatban.

Ez egyfajta "áldozat", amellyel megtiszteled az illetőt, úgy is mondhatnám, hogy az emlékére kibírsz pár órát a kényelmetlen öltözékben.

A laza ruhások nyilván nem így gondolták, természetesen bizonyos kor, egészségi állapot felmentést adhat...

2014. aug. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!