Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ki számít ma értelmiséginek...

Ki számít ma értelmiséginek és ki elitnek?

Figyelt kérdés

Tehát, ha én végzős vagyok főiskolán és utána egyetemre megyek tanulni, akkor nevezhetném már magam értelmiséginek?


És ha a felső 10 ezerben lennék, akkor lennék elit?


Meséljetek erről nyugodtan, ha van kedvetek, érdekelne.

Köszi!


2014. aug. 28. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Értelmiséginek régebben az orvosokat, a tanárokat, az ügyvédeket tartották.

Elit = gazdag vállalkozói réteg.

2014. aug. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sandor76 ***** válasza:
0%

Nem tudom,de igy latom.

Mindig a penz korul forog minden igy azok is amiket kerdezel.

Mert ha az elithez tartozol,az penz nelkul nem megy ,ha netan nincs,majd adnak nehogy kilogj a sorbol oket meg szo erje.

Az ertelmisegiek miert akarnak azok lenni,kitunni a sorbol,hogy ok milyen ertelmisegiek,ha nem a penz es hirnev miatt.

Ha nem igy lenne akkor rendes emberek lennenk.

Ha igy van minek az ertelmiseg,mit tudnak ok amit valaki ha akarna meg ne tudna tenni,csupan nem akarjak.

A jokat akik tudnak gondolkodni is mindig a penzesek hasznaljak fel,hogy meg tobb legyen,es biztositsak a poziciojukat.

2014. aug. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

@sandor76:


A válaszodból üvölt, hogy ugyanazokkal az önértékelési gondokkal küzdesz, mint a társadalom nagy része, miszerint akiket - tudat alatt - többnek érzel magadnál, azokat lealacsonyítod, hogy - a szavaiddal élve - ők nem "rendes emberek", ahelyett, hogy próbálnál példát venni róluk, és felnőni hozzájuk. Csak hogy mást nem mondjak, az értelmiségieknek köszönhetjük, hogy többet tudtunk meg a minket körülvevő világról az elmúlt 100-150 évben, mint előtte az emberiség egész történelmében, és nem a pénz motiválja őket, mint ahogy hiszed.


De hogy a kérdésre is válaszoljak:


Azt, hogy ki értelmiségi, lehetne definiálni számtalan módon. Lehetne iskolai végzettség alapján, elért tudományos eredmények alapján, és még számtalan más módon. Számomra az az értelmiségi, aki hajlandó folyamatosan, az egész életén át tanulni és fejlődni, intellektuálisan és spirituálisan is egyaránt. (Spiritualitás alatt nem a Pataki féle "angyalokkal táncoló" agyrémet értem.) Az, aki késztetést érez arra, hogy megértse a világot (még ha ez lehetetlen is), és a megszerzett tudását felhasználva megpróbálja akár csak egy hangyafasznyit is jobbá tenni.


Az elittel ugyanez a helyzet. Azt is lehetne vagyon, hatalom, és még ki tudja mi alapján definiálni. Ez is mindenkinek mást jelent. Ismerek olyan embert, akinek a vagyona szerintem 9 számjegyű lehet, és meg nem mondanád róla. Akkor ő az elit tagja??? Ő nem tartja magát annak.


Egy szó mint száz, az ilyen immateriális fogalmakról, habár filozófiai szinten el lehet beszélgetni, de ne akarja az ember definíció szerűen, feketén-fehéren leírva meghatározni az ember. Ez is olyan, mint a spirituális tanok vagy a vallás: minden embernek mást jelent.


Legalábbis szerintem. :)

2014. aug. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Így lefekvés előtt ment a szóismétlés szóismétlés. Sebaj! :D
2014. aug. 29. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Értelmiségi: akinek az érettséginél több iskolája van.

Elit: aki a vezetői réteghez tartozik (politikai elit, gazdasági elit, illetve egy örökölt rang birtokosa - ha szegény is.

Te nyugodtan számíthatod magadat értelmiséginek, noha a szó már nem ugyanazt takarja, mint pl. 50 évvel ezelőtt...

2014. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 sandor76 ***** válasza:
0%

R3D.

Neked teljesen igazad van.

En arrol a 99-szazalekrol beszelek amit magam korul latok.

De tudom van az az 1-szazalek amirol te beszelsz.

Tudom azt is mindig vannak kivetelek.

2014. aug. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6%

Értelmiség? xDDDDDD Elit? xDDDDDDDD

Nincs ilyen....ezek csak jelzők amiket a nagyképű parasztok állítanak magukról.

Az értelmet és az elit szót te határozod meg.

Mikor és kire használod. Én például a felső 10 ezret nem elitnek, hanem söpredéknek nevezem.

És nálam az az elit aki egy 5 tagú családod fizikai munkából el tud tartani egy ilyen szemét r**hadt világban és mindenképp értelmesebbnek tartom, mint azt a fszkalapot, aki ezt az elit embert kihasználja.

2014. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!