Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Néhány iskolában miért a...

Néhány iskolában miért a matrózblúz az ünneplő?

Figyelt kérdés
2014. szept. 1. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Részben hagyomány. De ha a matrózblúz a kötelező, akkor a lányok egyformában vannak, és nem csupa csipke, kivágott stb, blúzkölteményekben.

Minden iskolában ez lenne a normális.

2014. szept. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%

Első: akkor már miért nem rögtön csador meg burka? :P


Normális inkább az lenne, ha senkit nem cseszegetnének amiatt, hogy úgy mer öltözni, ahogyan jól érzi magát. Akár hiszed, akár nem, messze nem minden lány öltözik ribinek. De még ha úgy is tesznek: közöd hozzá? Az ő testük, az ő ruhatáruk. Te se örülnél neki, ha neked írnák elő, hogy hova és mikor mit vehetsz fel csak és kizárólag.

2014. szept. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

A matrózblúz még véletlenül sem csador!

Az iskolai ünnepélyek pedig nem divatbemutatók, ahol úgy öltözhetsz, ahogyan akarsz. Más alkalmak is vannak, ahol nem öltözhetsz kedved szerint, hanem az alkalomnak megfelelően kell. Pl. diákoknak az érettségin sem lehet akármilyen ruha.

Ami a megjegyzést illeti: amikor én jártam iskolába, akkor nem csak a matrózblúz volt kötelező, hanem mindennap hordanunk kellett az iskolaköpenyt, és mindenki kibírta.

Csak a mai diákok lázadnak ellene.

2014. szept. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
ez az őtestükezés... Társadalomban élünk. Egyébként nem tudom és érdekelne engem is, miért pont "matróz" blúz lett az egyenruha?
2014. szept. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!