Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A heteroszexualitás, mint...

A heteroszexualitás, mint társadalmi maradvány?

Figyelt kérdés

Mindig a meleg házasság ellen szónokolnak az emberke. De a hetero házasságok nagy része válással végződik, rengeteg a megcsalás, családon belüli erőszak. A normális gyereknevelés a legtöbb családban ismeretlen fogalom.

Férfi és nő nem illik össze, ellentétek.

Miért nem legalizáljuk a meleg házasságot, a heterot meg szüntetjük meg?

Aki kicsit is ismeri a meleg bárok világát tudja, hogy tele vannak házas férfiakkal, férjes asszonyokkal.

Nem lenne jobb ha ezt a réges-régen nem működő férfi-nő családmodellt felszámolnánk?

Gyereknemzéshez nem kellenek férfi-nő kapcsolatok, szex nélkül is meg lehetne oldani.



2014. szept. 5. 18:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Melegek között is létezik erőszak, és ők is lehetnek rossz emberek, függetlenül attól, hogy a nemi beállítottságuknak köszönhetően általában toleránsak. De persze van olyan is, aki még magát is szégyelli emiatt, és minden más meleget is elítél, főleg, ha még meg is élik a vágyaikat.


Attól meg, hogy egy férfi meg egy nő kölcsönösen egymást választotta, nem feltétlenül lesz rossz a kapcsolatuk. Elsősorban emberek vagyunk, és csak aztán lehetünk férfiak és nők. Személyiségtől függ, hogy összeillünk-e.


Ettől függetlenül, mivel van igény a házasságra a melegek között, illetve gyerekvállalásra, én mindkettőt engedélyezném. Nem tehet bennük nagyobb kárt két nő vagy két férfi, mint egy általad leírt diszfunkcionális család.


Azt persze megértem, hogy templomi esküvőt nem akarnak tartani melegeknek, mivel az egész vallásunk bizonyos hagyományokon alapul. A társadalom viszont folyamatosan fejlődik, a jogtudomány is, és ebből a szempontból fontos lenne, hogy a melegek is ugyanúgy házasodhassanak, mert az egyszerű élettársi kapcsolatból sok dolog kimaradt.

2014. szept. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én támogatom a melegházasságot, de amit leírtál az nettó baromság. A homoszexuális kapcsolatok között is rengeteg a nem működő kapcsolat ahogyan sok heteroszexuális kapcsolat jól működik, ez nem nem kérdése hanem személyiségé.
2014. szept. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is elég túlzás, amit írsz. Szintén támogatója vagyok a melegek jogainak és házasulásra, gyermek fogadásra törekvő terveiknek, de azért ne essünk már át a ló túl oldalára... Megszüntetni a hetero házasságokat?

Nem tudom, hogy ezt komolyan gondoltad-e? (ebben az esetben nagyon nagyon keserű lehetsz, valami/valaki nagyon megbánthatott nem olyan régen)

Vagy csak te is azon táborba tartozol, aki vitát akar indítani, hogy aztán mindenki elveszítse a nyugalmát és egymást öldököljük itt a gyk-n...? (ha nem elnézést a feltételezésért)


Boldogtalan kapcsolatok nemtől függetlenül léteznek, ezen nem segít a te felvetésed. Ráadásul miért akarnánk elvenni a jogot egy hetero pártól, hogy együtt akarjanak gyereket nevelni azért mert az átlag háztartások, vagy a háztartások nagy része boldogtalan?


Szerintem nem gondoltad át ezt az egészet elég jó. (ne vedd sértésnek)

2014. szept. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha ezt komolyan gondoltad, akkor te tényleg nem vagy normális
2014. szept. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Teljesen komolya a kérdés. A mai társadalom egyértelműen működésképtelen. Nem hiszem, hogy van olyan ember, aki azt gondolná, hogy minden rendben van.

Problémák vannak, amikkel senki sem foglalkozik.

2014. szept. 6. 13:20
 6/14 anonim ***** válasza:

Igen, problémák vannak. De amit te felvetettél az szerintem egyszerűen életképtelen és csak növelné a társadalomban a feszültséget. Gondolj bele hogy éreznének a heterok, ha hirtelen nem házasodhatnának és nem lehetne gyerekük...


Ha tőled pl. hirtelen elvennék a szabadsághoz való jogodat, csak azért mert az utcán sok a rablás/gyilkosság/stb. tisztán azzal a céllal, hogy "megvédjenek" hogy éreznéd magadat? Most ez lehet nem egy teljesen jó példa, de nyilvánvalóan átmegy a lényeg.


Azért mert általánosságban valami rossz és te ezt nem tartod egy jól működő rendszernek, nem ez a megoldás hogy ilyen radikális lépést tegyünk...

2014. szept. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azért gondolom ezt főleg, mert a legtöbben csak bele vannak kényszerítve a hetero szerepbe. Férfiak között szinte 100%-os a melegek aránya, de mivel a heteroság normális titkolják.
2014. szept. 6. 14:03
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a 100%-ot honnan szedted ?
2014. szept. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nemsokára kötelező lesz melegnek lenni ?
2014. szept. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Vagyis szerinted biszexuális férfiak sem léteznek?
2014. szept. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!