Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért éreznek az emberek arra...

Miért éreznek az emberek arra késztetést, hogy megalázzák, kinézzék, beszóljanak azoknak, akik valamiben eltérnek a társadalmi normáktól?

Figyelt kérdés
Nem erkölcsileg értem, hanem például, ha valaki valamilyen szubkultúrát követ, testékszert visel, extrém haja van, más zenei irányzatokat kedvel, nem követi a trendeket. Rendben van, ha ez valakinek nem tetszik, de miért érzik azt, hogy az ilyen embereket meg kellene alázniuk, rosszabb esetben neki menniük csak mert máshogy néz ki. Miért zavar ez más embereket?
2013. márc. 15. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:

erre én is kíváncsi lennék =(.


16L, piros hajjal, piercinggel

2013. márc. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
becca?:D
2013. márc. 15. 17:12
 3/8 anonim ***** válasza:
nem :)
2013. márc. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb másokon csámcsogni, mint magukba fordulni és elgondolkodni a saját életükön. Próbálj meg nem foglalkozni vele, ha beszólnak, gondolj arra, hogy milyen sz*r lehet nekik ilyen lélekkel élni :)
2013. márc. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Antimod ***** válasza:
Saját félelmeiket vetítik ki rájuk valószínűleg, ami esetleg abból ered, hogy nem mernek kilógni a sorból. De én is csak találgatok.
2013. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem normális. Ami nem normális, azt mindig is kibeszélték, kibeszélik és ki fogják beszélni. Aki ezektől eltér, vállalnia is kell a következményeket.
2013. márc. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azért mert szemben állsz az átlaggal és ezért akik tökátlagosan élnek megpróbálják "letörni a szarvaidat". Ha kiállsz amellett amit képviselsz nem tudnak mit csinálni veled. Én Hardcore-t hallgatok és hát eléggé csípi a mindenkimás fülét:D De nem vagyok hajlandó azért nem szeretni, mert másnak nem tetszik. Nem kérek senkit hogy kövessen de hagyjanak érvényesülni. Nekem bevált:D
2013. márc. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Saját félelmeiket vetítik ki rájuk"


igen, szerintem is. Ők egy általuk, ill. a többség által elfogadott világban élnek, követik a szabályokat, és ezért a "csordában" biztonságban érzik magukat.

Ha bármit szabad lenne, felborulna a rendjük, nem elég önállók ahhoz, hogy magukat meghatározzák. Elveszítenék az igazodási pontjukat, és széthullanának, Ők nem ŐK, hanem csak valamihez képest valakik.


2 verzió

már sokat megért, tapasztalt emberek, akik tudják, hogy a 20 évesek egy-egy irányzatot csak hónapokig követnek, aztán évek múlva maguk is jöt nevetnek magukon, vagy éppen szégyenkeznek az akkori fényképeik miatt.

Esetleg ők már látják, hogy egy füllyukasztással, vagy tetoválással esztétikailag hogyan teszi magát tönkre egy fiatal.

2013. ápr. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!