Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Minek akar az ilyen lakást?...

Minek akar az ilyen lakást? Milyen viselkedés ez?

Figyelt kérdés

Rokonunknak van egy kis lakása, ő azt el szeretné adni. Viszont most munka miatt el kellett utaznia pár hétre, így megkért, hogy mi fogadjuk az érdeklődőket. Persze ez nem okoz gondot.

De kiakadtam, milyen "érdeklődők" vannak. (szerintem ez a lakás amúgy szép, otthonos, jó környéken is van, és nem is drága)


Erre volt pár olyan érdeklődő, akitől a hajamat téptem.

Aki be sem lép a lakásba, még ki se nyitottam az ajtót, de már azt sorolja a lépcsőházba, miért nem ér ez a lakás annyit, amennyit. Ha nem ér meg neki annyit, miért jött el egyáltalán? Hisz a hirdetésben részletesen le van írva minden.

Vagy olyan, aki be sem lép, de már azt kérdezi, mennyit engedünk belőle.

Vagy olyan, aki be se lép, de már sorolja, hogy mi nem tetszik neki, minden milyen ocsmány, stb.


Az ilyenek miért nem építenek saját lakást? Nem azért mondom, oké, hogy vevő, de azért szerintem ez már bunkóság, hogy be sem jönnek már panaszkodnak. Pláne akkor, ha a megbeszélt időpont után fél vagy 1 órával állítanak be.


Vagy csak én gondolom ezt bunkóságnak?



2014. jan. 5. 10:19
 1/10 A kérdező kommentje:
Nektek volt hasonló esetetek?
2014. jan. 5. 10:21
 2/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert azt hiszik így majd alkudhatnak.
2014. jan. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Amatőr kereskedési fogások.

Próbálják verbálisan lealacsonyítani a lakás tulajdonságait és ezzel levezetni a konklúziót, miszerint tévesen lett fel áru cinkézve a lakás. (legalább is ezen az áron)


Amatőr bunkó bagázs...mikor kiesett valamelyik a potenciálos vásárlókörből, akkor mond vissza neki, hogy "Az övénél már csak jobb lehet, ha eljött megnézni ezt"


Amúgy kíváncsi vagyok, hogy a rokonod, hogy lőtte be az árat. Mindig egy kicsivel többet kell felírni, hogy az alkudás során ne vesszen kárba a kalkulált "profit".

2014. jan. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat, hogy lehet az árból mindig engedni és eleve a saját lakást mindenki felülértékeli. De hát ha sürgősen eladó, akkor csak annyit ér, amennyit a vevő hajlandó kifizetni érte.

Szerintem ne húzd fel magad, mondd, hogy te nem vagy illetékes tárgyalni ebben az ügyben, csak megmutatod a lakást. Abban viszont igazad van, hogy kulturáltan is lehetne tárgyalni, nem egyből leszólni a lakást, amit még nem is látott. Ha így viselkednek, csak felhúznak, ha nem felel meg nekik az összeg, akkor csukd be előttük az ajtót, viszont nem látásra :)

2014. jan. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Háznál ,kocsinál mindig van alku.Eleve így kell belőni az árát ,hogy ha engedsz 10%-ot akkor is megérje neked. A vevőnek meg ez sikerélmény. A lehúzás, ócsárlás csak egy alku módszer,elég primitív de az.
2014. jan. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2014. jan. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Általában engem is felhúz. Habár nem lakással üzeltelek de a anpokban feltettem pár nem nagyon használt holmimat a netre elég nyomott áron csak, hogy vigyék. Volt egy érdeklődőm aki megegyezett velem kb negyed áron megkaphatta volna a holmit. A húgom vitte el neki (nekem dolgoznom kellett) erre vele is nekiállt alkudozni még egy kört. Azzal hívott a munkahelyemen, hogy neki erre nincs idelye beszéljek az ürgével. Rövid úton elküldtem az anukája... valahol várta biztos.


Értem én hogy az embereknek nincs pénze de a magyaroktól már megszoktam az évek alatt, hogy minimális szolgáltatást ad maximális árat vár el, de fordított esetben úgy számol, hogy még ő kap egy kis pénzt hogy megvegye a cuccot. Idegesítő egy banda vagyunk néha :D

2014. jan. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Imádom ezt az aljas módon való alkudozást, de komolyan. És van, aki ennek tényleg bedől, mert még nem üzletelt sosem, vagy elhiszi, hogy rossz a terméke, és nem ér meg annyit, mint amennyit kérne érte.

Nekem is voltak ilyen dolgaim. El akartam adni egy tankönyvet, amit egy félévig használtam, megkímélt állapotban, akkoriban máshol nem lehetett használtan sem beszerezni (direkt néztem Vaterát is). Levittem egy jó pár száz forintot az árából, csajszi ír, hogy hú, az neki nagyon kéne, és ilyen 500 Ft-ért vitte volna el az eredetileg 3000-es könyvet, nemhogy örült volna annak, hogy 1500 körül megkaphatja úgy, hogy ha máshol veszi, akkor is 2400 a legolcsóbb ár. Aztán nem is írt már utána, mikor mondtam, hogy ez így nem megy. Úgy látszik, az átlag egyetemistának csak akkor kell a tankönyv, ha majdnem ingyen van. Azt meg divat-eladós oldalakon látom, hogy milyen fillérb.ók egyes libák. Pár száz forintos tételekből is képesek alkudni (500 Ft-ból...) meg láthatóan nagyon kedvező árú holmikból. Pl. elég patinás márkás, több oldalról befényképezett, nem netes képekkel operáló, 1x használt, harmadáron árult sminktermékeknél képesek a szájukat húzni, hogy miért nem olcsóbb...

2014. jan. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Imádom ezt az aljas módon való alkudozást, de komolyan. És van, aki ennek tényleg bedől, mert még nem üzletelt sosem, vagy elhiszi, hogy rossz a terméke, és nem ér meg annyit, mint amennyit kérne érte.

Nekem is voltak ilyen dolgaim. El akartam adni egy tankönyvet, amit egy félévig használtam, megkímélt állapotban (ránézel, meg nem mondod, hogy nem vadiúj), akkoriban máshol nem lehetett használtan sem beszerezni (direkt néztem Vaterát is). Levittem egy jó pár száz forintot az árából, csajszi ír, hogy hú, az neki nagyon kéne, és ilyen 500 Ft-ért vitte volna el az eredetileg 3000-es könyvet, nemhogy örült volna annak, hogy 1500 körül megkaphatja úgy, hogy ha máshol veszi, akkor is 2400 a legolcsóbb ár. Aztán nem is írt már utána, mikor mondtam, hogy ez így nem megy. Úgy látszik, az átlag egyetemistának csak akkor kell a tankönyv, ha majdnem ingyen van. Azt meg divat-eladós oldalakon látom, hogy milyen fillérb.ók egyes libák. Pár száz forintos tételekből is képesek alkudni (500 Ft-ból...) meg láthatóan nagyon kedvező árú holmikból. Pl. elég patinás márkás, több oldalról befényképezett, nem netes képekkel operáló, 1x használt, harmadáron árult sminktermékeknél képesek a szájukat húzni, hogy miért nem

2014. jan. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

az ilyenre rácsuknám az ajtót. ha már a megtekintésnél ilyen stílusban szövegel, vajon mi lesz ha tényleg üzletre kerül a sor?

mi eddig szerencsére jól jöttünk ki az ilyen bizniszekből, mind eladói, mind vevői oldalról. a lakáspiacon túlkínálat van, lehet válogatni ízlés szerint.

aki megvette a kecónkat, az szinte örült h belefér a keretbe, amúgyis lepukkantat keresett.

amikor mi vettünk lakást nagy szerencsénk volt, mert a csaj már régóta árulta, tudtunk jól alkudni, és még így is ott hagyott pár cuccot ami neki nem kellett.


az ilyen turistákat rövid úton ki kell penderíteni a lakásból, köszönőviszonyban nincsenek a komoly érdeklődőkkel.

2014. febr. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!