Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha férfi és nő sétál, a férfi...

Ha férfi és nő sétál, a férfi melyik oldalán menjen nő?

Figyelt kérdés
2010. jan. 26. 20:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
44%

ma 21:40


Na te vagy az tipikusan, aki elmegy operába papucsban és még neki áll följebb, hogy miért néz rá mindenki megvetően....lesz még megvető tekintetekben részed, készülj fel rá, ilyen mentalitással...pf

2010. jan. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
40%

első válaszoló: a lovat a jobbunkon kell vezetni, és mindig bal oldalról kell "kiszolgálni", ez tényleg szabály...


kedves kérdező, a nőt jobb oldalon illik, azt mondják, balon a k...ák mennek

2010. jan. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
82%

Hűűű, gratulálok, akinek egy kicsit eltér a gondolkodása a tietektől, az már is egy ősbunkó...

Szoktam operába és színházba járni, heti szinten, jelzem, nem papucsban.

Füves ciginek még a közelébe sem voltam egész életemben és a meleg házasságot se preferálom túlságosan.

Tudom mit jelent az illik szó, csupán szerintem ez a téma pont nem erről szól.

De látom a magyar ember már szar ember ha önállóan mer gondolkodni.

2010. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%
Én mindig azon az oldalán vagyok, ami nem a kocsik felé néz.
2010. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem úttest mellett sétálunk, akkor a jobb oldalamon van, és a jobb kezem fogja. Ha úttest mellett haladunk, akkor én vagyok az út felől, így megesik, hogy a baloldalamra kerül. Inkább megszegek egy íratlan illemszabályt, semhogy elüssék nekem a végén.
2010. jan. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
9%

01-27 21:57


Duma duma duma, nem voltál te se operába, se színházba talán éeltedben sem, nem hogy heti szinten. Akkro ragadt volna rád valami kultúra. Nem a véleményeddel volt baj, hanem az enyhén szólva primitív módon ahogy kifejezted. Hibáa próbálod most beadni hogy te valójában milyen művelt vagy. Egy művelt ember nem nyilatkozik olyan stílusban, ahogy az előző oldalon tettted. Önminősítés. És öngól. Szánalmas vagy.

2010. jan. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
50%
Kutyának,k*nak,csattnak,f@sznak balon van a helye:) Nőnek jobbon!
2010. jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
28%
mindig a jobb oldalon. bal oldalon max. a k*rvákat vezetjük.
2010. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
38%

sziasztok, én (20/l) például kifejezetten sértőnek venném ha egy férfi bármilyen okból kifolyólag megpróbálná megmondani nekem melyik oldalán menjek..


nem vagyok k*va, de elvárom hogy egyenrangúként kezeljenek, és úgy gondolom ez alap tisztelet és feljebb áll mint az illem.

2010. febr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
70%

A régi keleti jelképrendszerben ha valakit a jobb oldalunkra állítottunk vagy ültetünk akkor az a megtisztelés és megbecsülés jele volt. A király vagy Isten jobb keze felől való ülés különösen megtisztelő kitüntetésnek számított (1Kir 2,19; Zsolt 110,1; Mt 26,64; Róm 8,34; Kol 3,1; Zsid 1,3; 10,12) és legtöbbször a kormányzásban való részvételt jelentette. Törvényszéki tárgyalásokon a védőügyvéd a vádlott jobbján állt; átvitt értelemben pedig a jobb felől való állás a mindenképpen való megsegítést jelentette (Zsolt 110,5; 121,5; Ézs 41,13: 63,12). Ezért van az, hogy a jobb és bal oldal a felmentettek, illetve elítéltek, az áldottak, illetve az átkozottak helye (Mt 25,33k.41).

3. Isten jobb keze az ő hatalmas beavatkozásának a jelképe (2Móz 15,6.12: Zsolt 118,15k).

2010. febr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!