Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kinek kell előre köszönni?

Kinek kell előre köszönni?

Figyelt kérdés

Ha egy irodába belép egy nő, ahol férfiak ülnek, kinek kell előre köszönni?


Ha az iroda előtt elmegy a nő főnök köszönés nélkül, az irodában ülő férfi alkalmazottaknak köszönniük kell az irodából?



2014. nov. 7. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki bemegy egy heliségbe, akkor neki kell elöször köszönni.


Ha valaki elmegy egy ajtó elött, akkor benn lévöknek nem kell kiköszönni

2014. nov. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kelleni nem kell, ez legfeljebb udvariasság, szokás, illem. Valóban a belépőnek kell ill.illik, de ezt sok minden módosíthatja, pl. az, hogy ki kap előbb észbe, kinek mekkora az a távolság, amikor úgy érzi, eljött az ideje a köszönésnek stb. Én pl. csak akkor szoktam köszönni, amikor 5-10 méterre vagyok az illetőtől, de vannak, akik már 100 méterről is kiabálgatnak. Ha meg nem néz rám az illető, mert másra figyel, mással beszélget és észre sem vesz, akkor én bizony éppen illemből úgy érzem, hogy nem zavarom meg a ráköszönésemmel. Mások meg hátulról rámköszönnek,én meg forgok, hogy ki is volt az.
2014. nov. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
54%

Mindig annak kell köszönni, aki belép valahová. Ez nemtől független.

Ha pedig valaki az iroda előtt csak elmegy, annak akkor sem kell köszönni, ha ő a főnök.

2014. nov. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!