Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire szokás ma fiatal...

Mennyire szokás ma fiatal egyedül álló felnőtt lányoknál/nőknél otthon tölteni az anyukánál karácsonyt?

Figyelt kérdés

pontosabb kor/nem


Sokaktól hallom elvárás Magyarországon, sokaktól meg ilyenkor úgyis mindenki a családjánál van. Meg, hogy szánalmas és reménytelen ilyenkor értelmes pasit találni úgy is. Meg egy fiú/férfi túl sokat gondol egy karácsonyi ismerkedés mögé (pro és kontra egyaránt).


2014. dec. 24. 00:41
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem mindenki avval van, akivel akar. Ez lehet az anyuka is, főleg ha ő a legközelebbi hozzátartozód. Általában a legközelebbi hozzátartozóival van mindenki.

Egyéni döntés ez, nem is értem a kérdést igazából.:)

2014. dec. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Csak mert pasi vagyok, és rohad zavaró, hogy nem nagyképűség, és nem is szórom rájuk a pénzem, de a karácsonyt azt tölthetem egyedül lányok nélkül. Mert mindegyikük programozva az anyánál van itt, - aztán persze már régről emlékszem hetekig panaszkodik - most mind ezt tehetem és várhatom az helyet, hogy szokás szerint a legtöbb numera napja lenne.

Akit amúgy többé kevésbé szeret, már végig látogatja, vagy annak rokonát. Csak olyan mintha ez ki lenne adva törvényben. Jó van amelyikük szereti, de van aki utálja, és most nem csak anyák, nagynénik etc.. És még ajándék veszteségesen is, utálkozva körbe járják a három nap a rokonságot, ha nem kell nagyon vidékre menni.


Ez most csak onnan jött elő, hogy majd félévtized óta először leszek egyedül karácsonykor. Itthon már nem él rokonom (, már mint az államhatáron túl élnek magyarok, és emigrációban sokan. De én meg Mo. a Budapesten fővárosba vagyok a nagy lehúzás napján.)


Kint meg lazán lehet bármit kérni szinte szexben karácsonykor, csak hogy nehogy egyedül legyen a csaj, vagy ha még otthon él, akkor ne legyen hová mennie. Sőt.


Most ezt nem arra írtam, hogy szemét módra visszaéltem ilyennel. Csak szokások mások. Kint szétpiálva oboáznak a fiatal lányok az utcán, azt se tudják kint oboáznak le, itt meg ajándékot adnak annak akinek meg inkább bombát adnának, egyik sem jobb.


De a jó party az jó. Itt aki party képes annak mind gyereke van, és nincs ki vigyázzon rá, meg el kell vinni "nagyihoz", de ott hagyni nem lehet.


Kis lakásom kint már minden zuga szexelőkel szokott lassan tele lenni, nyilván olyanokat meghíva csak ahova be lehet csatlakozni. A fürdőszobába a fürdésbe is, és a szexbe is. Itt meg megy kötelező rutin. Kint meg karácsonyfadísznek hívják a kukások a óvszert, mert annyi tini hagyja szét az utcákon. (Az igazi otthon már észak-nyugat-európai amúgy.) Ismeretlenekkel meg nem érdekelnek a szexben, és amúgy is, itthon mindenki mindenkit le akar húzni. Nem az, hogy itt mit hozta a bulira.

2014. dec. 24. 07:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Most akkor neked az a bajod, hogy szenteste nem találtál vmi random hölgyet, aki két szelet rántott pontyért lecummant háromszor?
2014. dec. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
85%
2: Ha egy lányt a legközelebbi hozzátartozóddá teszel, akkor majd veled tölti.
2014. dec. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen így is volt, a menyasszonyommal. Négyszer. Meg családi vacsora is jó volt. Karácsonyi vacsora is meg volt a "kis" rokonsággal, intelligens jó fej családtagokkal. A "kis" arra írtam, hogy több gyerek volt a családban, jól álló mérnők apjának, mint nálunk bárkinek a családban. Pedig a katolikus anyai ág itt is a szomszéd országban, ők is (magyarok) elégé kitettek magukért szinte mind, és mind ezt anyagi jólétben szintén.


De a szűk család(om volt) barátnőmmel, csak egy nagynénivel a környéken. Exem anya - aki tanulni ment a városba, bár végül nem fejezte be, az első gyerek előbb jött - anya családja meg elég fura népség, nem szerették a "városi embereket", de nem józan szinten, mérsékelten távolság tartóan.


A pasit kitagadták mert megtagadta a vallását, nem Istent, sőt nem is a vallását, csak a felekezetet hagyta el. Mert papnak nevelték, és ő nem akart az lenni.


No de az már a múlt, most elvben barátok vagyunk exem-el. De túl fiatal volt amikor összejöttünk, húszon túl volt, de a védett békés környezet, nekem meg elég konkrét hasonló terveim vannak mint amit apja teremtett a nejével. Jó ami nyilván családja miatt neki is tetszett meg ... - de már nem akar sok gyereket, és nem is elsősorban családanya akar lenni főállásban. Én mondjuk más "szellemi munkából"/"alkotó munkából" élek, meg annak a művészetnek gyakorlati alkalmazott részéből ?még?.


Az a jó, hogy még a gyerekek születése előtt derült ki. És érdekes, hogy én és az én tágabb világ ismeretem ébresztette rá, hogy ez csak egy gyenge "kissé" elhalasztott minta követés lett volna. Az én biztos anyagiak megteremtése és szakmai építkezésem volt az elsődleges ok, ja meg mint meg tudtam a benne már egy bő éve felmerülő kétely.


Tehát négy év után, búfelejtőnek újra kibuliztam volna !újra! magam. Csak rossz helyen voltam, és rossz időben. ;)

2014. dec. 25. 18:12
 6/8 A kérdező kommentje:
ők is (magyarok)* mint én - a lány és családja angol
2014. dec. 25. 18:14
 7/8 anonim ***** válasza:
Én még mindig nem értem, hogy tulajdonképpen neked mi is a problémád, de komolyan, inkább fizess egy prostinak és higgadj le.
2014. dec. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azt hittem, valamelyik arab országból jöttél át pár éve, az írásod és a problémád miatt. Komolyan.
2014. dec. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!