Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ti elengedtétek a 13 éves...

Ti elengedtétek a 13 éves lányotokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ugye jövő hétvégén (08. 21-24) lesz Szombathelyen a Savaria Karnevál. Mi is szombathelyikek vagyunk, minden évben, szinte minden nap, amikor volt, kimentem a lányommal és a fiammal. A lányom tavasszal töltötte be a 13. évét. Ma megkérdezte tőlem, hogy a kerneváli hétvégén pénteken vagy szombaton este (!) elmehet-e két barátnőjével , szülők felügyelet nélkül (!) a karneválra! Én teljesen kiakadtam, hogy hogy képzeli, hogy három 13 éves lányt elengedek egyedül(!) este kb. 7 órától . Ő pedog megsértődött, hogy a barátnői elmehetnek akár mindkét este is és én vagyok a legrosszabb anya a világon. Szerintetek? El kéne engednem? Minden áron este akarnak menni.... Ha elengedem (bár nem valószínű) mitől meddig? Köszönöm!

2014. aug. 13. 20:53
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
44%
Namost,nem értem. Amikor az én édesanyám volt 13-14 akkor egész nyáron éjfélig elvoltak barátnőivel játszótéren,nővére munkahelye előtt-őt várták-értem én,hogy ez egy karnevál,de te jártál már ott te tudod mennyire veszélyes. Az nem megoldható,hogy te is ott legyél,hogyha esetleg baj van kéznél legyél nekik? Egyébként ha elengeded én éjfélig engedném. DE persze ez függne attól mennyire megbízható/hogy neveltem. Este a fényekkel gondolom tényleg szebb a karnevál,de jussatok kompromisszumra valahogy:)
2014. aug. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Megbízható, nem az a gond. Nemrég született meg a kistestvére, így én nem tudok ott lenni. Viszont zavar, hogy sok illuminált állapotban lévő férfi lesz körülöttök. És az is igaz, hogy jól ismeri a várost, egy átlagos napon nem tévedne el, de ebben a hatalmas embertömegben előfordulhat, hogy eltévednek vagy elsodródnek egymástól.
2014. aug. 13. 21:03
 3/33 anonim ***** válasza:
75%

Én elengedném este 7-től kb. fél 10-ig. Utána érte mennék. Telefon bekapcsolva,fél kilenckor megcsörget,hogy minden rendben van-e.

Esetleg el tudnám képzelni,hogy az apja vagy te a kisbabával ott vagytok valahol a közelben. Nem pont vele,de valahol a környéken.

2014. aug. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre, de a kicsi még csak 2 hónapos, apukammeg külföldön...
2014. aug. 13. 21:12
 5/33 anonim ***** válasza:
82%
Mindig viccesnek tartottam ezt a tízig, meg éjfélig elmehetsz dolgot. (szerencsére a szüleim sose korlátoztak be és még ma is élek) na szóval. Valaki magyarázza már meg nekem, hogy ha valaki csak 10ig vagy éjfélig marad a buliban mi a garancia rá, hogy nem történik vele semmi? Mi történik éjfél után? Hajnali egykor jönnek a mumusok? Komolyan. délután 5-kör is vannak részegek, főleg ha ez egy karnevál és este 7-kor is történhet akármi. Nincs idősebb rokon, barát akárki, aki szemmel tudja őket tartani? Értem én, hogy félsz, én is félnék, de saját tapasztalataimból ítélve 13 évesen én már tudtam vigyázni magamra és eljártam otthonról hasonló kaliberű rendezvényekre. Soha nem erőszakoltak meg, soha nem drogoztam. Inni ittam, persze, te is ittál, barátnői szülei is ittak. Majd tanulnak belőle. engedékenyebb lennék mindenképp, de mi nem mondhatjuk meg hogy neveled a gyereked. A szüleim liberálisak voltak bíztak bennem és hozzá teszem nekem abban az időben még mobil telefonom sem volt. Akkor kezdett bejönni a divatba. A lányok okosak. Ha baj van ott a tömeg, egy ember mindig akad aki segít... ott a telefon, azon is lehet segítséget kérni.
2014. aug. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
91%
Nekem a lányom tavaly volt 13 éves (majdnem 14) akkor ment a legjobb barátnőjével. 7 órakor kivittem őt és abarátmőjét a városba. Óránként küldött sms-t, így beszéltük meg. Elmesélte, hogy kit csináltak, ami valahogy így nézett ki. Először csak sétálgattak, beszélgettek, ettek langallót. Olyan 8 óra körül összefutottak egy osztálytársukkal, vele ittak meg egy üdítőt, beszélgettek. 9 óra környékén elmentek a nagyszinpadhoz, hallgatták a koncertet, ettek (édességet meg ilyeneket vettek, én engedtem meg, egyszer-kétszer ez is belefér) ittak (üdítő), a koncert után felhívott, hogy jól érzik magukat, minden oké. Ez volt félt 11 után. Akkor találkoztak (véletlenül) par fiúval az iskolából, velük beszélgettek, ittak (nem alkohol) és éjfél előtt valamennyivel mentem értük. Idén is alig várják már!:) engedd el nyugodtan!
2014. aug. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom. Felajánlottam neki, hogy menjenek el 17-19 óráig és ha minden oké pesz, jövőre mehet 21 óráig is. Ő kiakadt, higy semmit sem engedek neki, kikészíttem lelkileg stb. Szerintetek? Most mit tegyek? Meg van rám sértődve!
2014. aug. 13. 21:29
 8/33 anonim ***** válasza:
92%
én is meglennék.ez az időre elengedés tényleg egy vicc. engedd el...ötödik voltam
2014. aug. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
7%
Én nem merném el engedni. Más szülők buta döntése meg nem érdekel a gyerek meg hisztizzen nyugodtan azzal nem megy semmire.
2014. aug. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
88%
Kaptál tanácsokat,szerintem is engedd el.
2014. aug. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!