Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért elfogadott az embereknek...

Miért elfogadott az embereknek halkan fingani; valamint hangosan röfögni az utcán, másokat gúnyolva?

Figyelt kérdés

Ám de aki hangosan elfingja magát, azt megszólják...

Én a három közül egyik kategóriába se tartozom, az utolsóba csak azért nem ,mert a tömeg agresszívan elutasító a természetes dolgokkal szemben, pl a NEM zaklatás értékű hangos fingással szemben.


"NEM zaklatás értékű" alatt értem, hogy NEM gúnyból, NEM bántóan, és NEM szűk helyen fingani (hangosan). Evvel mégis mi baj?? A halk, sunyi fingást nem kifogásolja a többségi etikett... A hangost viszont igen akkor is, ha NEM zaklatás értékű... Ugyanakkor a többségi etikett megengedi a célzásokat, hangos röfögést, hangos, agresszív krákogást gúnyból, az utcán.


Magyarán a többségi etikett támogatja a rosszindulatot, de igyekszik agresszívan elfojtani a rosszindulattól mentes természetes megnyilvánulást.


Érti ezt valaki, vagy csak szokásból ítélkeztek a rosszindulat javára, és a jóindulat ellen?


(Engedek az erőszaknak és alkalmazkodom a rosszindulatú többség elvárásához. Csak hogy nem értek egyet az erőszakkal, már bocsánat!)



#logika #jóindulat #rosszindulat #illogikus #ösztönös tömegvélemény
2014. dec. 26. 22:13
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Bújj bele egy szemeteszsákba, és ott finghatsz egész nap halkan is meg fülsüketítő hangerővel is a saját orrod alá nyugodtan! Amíg fel nem robbansz!
2014. dec. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Előző, látod erről beszélek: ami te írsz, az szűk helyen történő fingás - ez problémás eset, akár egyedül, akár mások előtt.


Idézem a kezdő kommentemből:

""NEM zaklatás értékű" alatt értem, hogy NEM gúnyból, NEM bántóan, és NEM szűk helyen fingani (hangosan). Evvel mégis mi baj?? "


Ebből kiemelem ezt:

"NEM szűk helyen fingani (hangosan)."

2014. dec. 26. 22:46
 3/5 anonim ***** válasza:
A kommunikációt szolgáló megnyilvánulásokat általában elfogadják, akár ha rosszindulatú is. A fing nem kommunikációs mód, és még büdi is, szóval egyszerűen nem illik mások orra alá eredetni. A hangerőnek szerintem nincs akkora szerepe, mint ahogy írtad.
2014. dec. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Kedves előző! :)

Nem olvastad el figyelmesen kommentjeimet, pedig az segített volna neked abban, hogy elkerüld a logikai bakizásod, ha már magadtól nem esett le a bizonyos tantusz. ;)

______________________


IDÉZLEK:

" A hangerőnek szerintem nincs akkora szerepe, mint ahogy írtad."


Erre azt mondom, hogy a többségi társadalom szerint a hangos fingás zavaró hanghatás. Kérdem én újra:


ELLENBEN "Miért elfogadott az embereknek [...] hangosan röfögni az utcán, másokat gúnyolva?"


Ehhez mit szólsz? :)

______________________


IDÉZLEK:

"A fing [...] büdi is, szóval egyszerűen nem illik mások orra alá eredetni."


VÁLASZUL IDÉZEK A KOMMENTEMBŐL:

"A halk, sunyi fingást nem kifogásolja a többségi etikett... "

Avagy ugyanezt írtam a kérdésem "címéül" is, más szavakkal:

"Miért elfogadott az embereknek halkan fingani?"


És ehhez mit szólsz? :) Az nem büdi? :)

___________________


ÉRTI VALAKI EZT A KIFACSART TÖBBSÉGI LOGIKÁT?? VAGY CSAK KÉNYELMESEBB NEM GONDOLKODNI AZON, AMI MEGSZOKOTT, DE LOGIKÁTLAN TÖBBSÉGI ELV?? Én még mindig nem értem a vonatkozó többségi elv LOGIKÁJÁT. Legfeljebb annyiból, h logikátlan, de mivel úgy is többségi, kötözködésnek jó ürügy a többség részéről, sajnos. Logikát azonban mindmáig nem találtam ebben.

2014. dec. 28. 14:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Az imént törölt hozzászólás megírója félreértelmezte a hangsúlyozást. Nem beszélve, hogy kötözködő.
2014. dec. 28. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!