Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit jelent az, hogy IRL-fenyeg...

Mit jelent az, hogy IRL-fenyegetés?

Figyelt kérdés
Egy fórumon olvastam ezt a kifejezést, hogy IRL-fenyegetés. Nem tudom, hogy mit jelent. Elmagyarázná nekem valaki érthetően?

2015. jan. 1. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

IRL fenyegetés

Az IRL (=In Real Life, vagyis a valós életben) fenyegetés és zaklatás (nyílt vagy burkolt veréssel való fenyegetés, perrel fenyegetőzés, munkahelyen, vagy iskolában/egyetemen lejáratásra tett kísérlet, stb.) azon kevés esetek egyike, aminél zéró toleranciát kell alkalmazni: ha az első figyelmeztetés nem használ, akkor örökblokk (durva esetben akár figyelmeztetés nélkül is).

Részint, mert akiben van egy csepp jóérzés, nem követ el ilyet, részint pedig akiben nincs, attól meg minél hamarabb megválunk, annál jobb, mert megfélemlítésre alkalmas lehet még a nem túl komolyan vehető fenyegetés is.



[link]

2015. jan. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Kb. mintha itt a gyk-n nem azt írná valaki, hogy ny#sgem, meg hogy menj inkább az ezo témakörbe, stb., hanem mondjuk elküldené neked privátba a címedet, és közölné, hogy holnap megvár a kapud előtt. Ez egy Real Life, valós életbeli fenyegetés. Ezzel kilép a virtuális netvilágból a valós életbe, és ott fenyeget.
2015. jan. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

ma 17:14!

Unciklopédia? Én nem viccnek írtam a kérdést! Miért viccet küldesz egy komoly kérdésre?

2015. jan. 1. 18:36
 4/6 A kérdező kommentje:

ma 17:34!

Érthetőbben?

2015. jan. 1. 18:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Érthetőbben?! Hát ugye van az internet és van a való világ. Az interneten lehet fröcsögni meg anyázni, de ha valaki kilép a való világba, és pl. azzal fenyegetőzik, hogy ráküldi valakire zsarukat, az Real Life fenyegetés. Tehát ha felállsz a géptől és csak legyintesz valamire, az nem volt IRL, de ha utána is majrézol, akkor az volt.
2015. jan. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az, ha például azzal fenyegetnélek, hogy megkereslek és kitekerem a nyakadat, vagy összeveretlek. Érted már, hogy miről van szó?
2015. jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!