Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Rokonom gyerek meghalt baleset...

Rokonom gyerek meghalt balesetben 16 évesen. Facebook üzenő falán jönnek a részvétnyilvánítások. Ez így ott szerintetek is gáz?

Figyelt kérdés
Közben a pszichén nyugtatózzák.
2015. jan. 6. 13:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Jobb lenne, ha hívogatnák?

Én nem tartom gáznak, ha őszinte a részvét, valóban. HA csak azért ír valaki, hogy nem maradjon le a többiektől, az szomorú.

2015. jan. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
most meghalt vagy kórházban van?
2015. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A kevésbé személyes kommunikáció áttevődött a facebook-ra. Ilyen esetben kicsit fura, de asszem meg kell szokni, mert ez a tendencia. Amire 20 éve még postai táviratot küldtek, az ma a facebook-üzenőfal.
2015. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek meghalt, a rokon, akinek a gyereke volt, kórházban van, nyugtatózzák.
2015. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

köszi :) így már értem azt hittem úgy írta el a kérdező hogy "rokon gyerek" és nem a "rokonom gyereke"

már évekkel ezelőtt is láttam ilyet, hogy face-n küldték a részvétnyilvánítást. Nekem is kicsit fura, hogy mindenki azt olvasgassa :/ de hát ahogy előttem szóló is írta a távirat már kiment a divatból, de akkor is én privát üzenetet írnék nem üzenőfalra... de nem vagyunk egyformák

2015. jan. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
16%
Én utálom alapból is az egész fészt, így azt mondom, hogy szerintem is gáz, de gondolom jelenleg a rokonod úgy se azt nézni, ha igen inkább ne is nézze, mert így nehezebben fogja tudni még inkább feldolgozni. Majd, ha már kicsit jobban van utána már lesz ereje megköszönni a részvéteket is. Én mondjuk egyébként azt gondolom, h a részvét nyilvánítás is gáz, annak idején én soha nem fogadtam senkitől se el, de hát attól még meg lehet érteni azokat is, akik szeretnék vhogy kifejezni az együttérzésüket.
2015. jan. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, az egésznek a nyilvánossága fura kicsit. De ha úgy vesszük, pl. balesetnél szoktak gyertyagyújtást szervezni a helyszínre, vagy iskolában is szokott lenni egy hely, ahol az elhunyt diák barátai, társai megemlékezhetnek, letehetnek egy szál virágot, vagy mécsest, és az - ha nem is ennyire - de végül is szintén nyilvánosan mutatja, mennyien gondoltak rá. Szerintem a pozitív indíttatása valami ilyesmi lehet az üzenőfalas részvétnyilvánításnak. Én mondjuk az előző válaszolóhoz hasonlóan továbbra is maradnék a személyes üzenetnél, vagy inkább ha közeli ismerős/rokon, a látogatásnál.
2015. jan. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

nekem is meghalt az unokaöcsém. már lassan 2.éve.még a ami napig írnak az üzifalára azok a barátai akik nem tudtak rajta akkor segíteni, ők azt mondták így könnyebb nekik feldolgozni.hát nem tudom. nálam az verte ki a biztosítékot mikor szülinapján mosolygós fejecskével kívántak neki boldog szülinapot!és mikor írtam nekik hogy nem baj hogy meghalt akkor azt mondták arra nem is figyeltek, csak jelezte nekik hogy szülinap és már írtak is.

sajnálom a rokon kisfiút. kitartást az anyukájának és a családnak

2015. jan. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%

Én képmutatásnak tartom az ilyet. Elszomorító, hova fajulnak az emberi kapcsolatok.

Meg sokan azzal akarnak figyelmet szerezni, hogy az elhunyt családtagjukról posztolnak, aztán lesik, hányan szólnak hozzá. Minek??? Még a halott nagyanyjából is népszerűséget akar profitálni az idiótája.


Amúgy az emberek nemtörődömségét mi sem bizonyítaná jobban: egy ismerősöm, aki már azt hiszem 3 éve meghalt, a mai napig kap a facebookos üzenőfalára születésnapjakor olyan írásokat, hogy: "Boldog születésnapot!:)" és a még durvább: "Isten életessen!:)"... És szó sincs róla, hogy tudják, kinek írják ki, csak kiírják, ösztönösen.

2015. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%
9-es, ez mind szép és jó, de sok köze nincs a feltett kérdéshez...
2015. jan. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!