Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Melyik a legidegesítőbb...

Melyik a legidegesítőbb közhely/klisé?

Figyelt kérdés
Szóval melyik a legidegesítőbb közhely, amit az emberek/tinik/fiatalok/középkorúak/idősek/stb szoktak mondani?
2015. jan. 13. 23:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én kezdem megtisztítani a fejem az ilyen dogmáktól. Lassan már minden klisé lesz, na és? Ha igaz, ha szép?
2015. jan. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%
Mindegyik. Engem borzasztóan idegesítenek. kerestem idézeteket a múltkor, és azok, amelyek valakiktől származnak, forrásmegjelöléssel, általában érdekesek. de a forrás nélküli noname idézetek általában arról szólnak, hogy légy önmagad, ne add fel, küzdj stb. Ami még szerintem rossz, amikor egy nyelvi bravúr miatt frappáns valami. Például amikor angolul jól hangzik egy idézet, de ha lefordítod magyarra, rájössz, hogy nem jelent semmi igazán mélyet, csak angolul azt a két kifejezést pont ugyanazzal a szótővel / hasonló alaptagú phrasal verbbel lehet kifejezni.
2015. jan. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
"a szépség belülről fakad"
2015. jan. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Nincs lehetetlen, csak tehetetlen

Ha utálnak, valamit nagyon jól csinálsz/nekem utálóim vannak/ Biztos csak irigykedik XYZ stb.

A mi időnkben nem voltak ilyen neveletlen fiatalok.

2015. jan. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

"Kivétel erősíti a szabályt"


Ez egy értelmetlen baromság. Hogy erősítené már?? Pont hogy gyengíti. Nem tudom, ki volt az az idióta, aki ezt kitalálta.

2015. jan. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%

"mindenki azt kapja, amit megérdemel"


"gondolkodj pozitívan, akkor minden rendbe jön"


"biztos ez volt neked megírva"


"ez van, ezt kell szeretni"


kapcsolati problémáknál: "mindenhez két ember kell"

2015. jan. 15. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
#5 Ez egy félrefordítás, ezért ilyen logikátlan.
2015. jan. 15. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
És mi volt az eredeti, mert én is mindig logikátlannak tartottam.
2015. jan. 15. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem olyan nagy hülyeség az, ha jól értelmezi az ember.

Arra vonatkozik, hogy ha egy bizonyos esetről bizonyítható, hogy az általános szabállyal szembe megy, akkor ezzel (a téma körüljárásával) bizonyítást nyer, hogy létezik egy

általános szabály, ami alól az adott eset kivételt képez. Vagyis, a kivétel felhívja a figyelmet arra a szabályra, amit amúgy nem is gondolnánk általános szabályra. (A neten lehet találni példákat, megnéztem, felesleges idemásolni őket.)

Az biztos, hogy egy elég körülményes és egyáltalán nem frappáns mondás.


Ami engem rettentően zavar nyilatkozatokban, cikkekben, hírekben, stb., mert a normálisnál tízszer gyakrabban használják:

bevezetésre került, elfogadásra került, megoldásra került, elvitelre került, beépítésre került, átvételre került, stb.

2015. jan. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az a legzavaróbb úgy általában a közhelyekben, hogyha a használója, vagy a befogadója nem érti, vagy nem tudja miképp értelmezni:D Régebb még a különfélébb "életbölcsességek" is zavartak, amikor úgy fogtam fel, mint egy "szabályt", pedig épp az, hogy nem úgy kell felfogni, hanem arra lehet rálátni, hogy mit értett alatta konkrétan, aki írta, és ami legfontosabb: miért érzi fontosnak a szavakat? Azonkívűl termésezetes, hogy nem mindenki érzi annak épp azt.

Nem kell értelmezni az ilyen gondolatokat, mert önmagában mindenkinek mást jelent, inkább tartalmasan kommunikálni.

Bármilyen gondolatot sablonosan írok le, akkor elveszíti a személyes jelentését, önmagáról nem mond semmit.

Pl. Ha "önmagamat adom", az természetesen azért "bölcs", mert tapasztaltam olyan kínos helyzetet is, amikor félreismertek, nem öszintén beszéltem magamról, aztán azon izgultam, hogy "nehogy kiderüljön az igazság", miközben erőltetetten és rosszul éreztem magam másokkal szemben.

Mégis elég érthetetlen, mert "önmagamnak lenni" semmitmondó, sőt ha valakinek azt mondanám, hogy "szép", "jó", "kedves", "gonosz", stb. vagyok, az is jelentéstelen, szinte olyan, mintha azt mondanám, hogy "ember vagyok, s a földön élek s levegőt szívok", inkább a konkrét tett jelentős, amitől az vagyok.

2016. jan. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!