Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintem tett rosszat a...

Csak szerintem tett rosszat a robotoknak Asimov?

Figyelt kérdés
illetve csak szerintem cse$zett ki velük? a szabályai konkrétan szolgává degradálják őket.
2015. febr. 2. 17:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, majd fellázadnak és kiirtanak minket.
2015. febr. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
95%
A robotok eszközök, a szolga szó nem állja meg a helyét.
2015. febr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
95%

Gondold végig. A robotokat emberek építik, azzal a céllal, hogy megkönnyítsék az életünket.

Asimov ezt ültette át "tételes formába"

2015. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Értem én, de így hogy lesz robot-forradalom? (sehogy, mert nem SZABAD nekik)
2015. febr. 2. 18:29
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

mert biztos orulnel ha ha egy t-800 rohangalna utannad

kell egy biztonsagi intezkedes

2015. febr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez butaság.

A robotokat mindig emberek építik, emberi célokkal. A robot mindig azt csinálja, mait beleprogramoztak... van pl. harci robot, az lelövi az embereket.

Asimov törvényei betarthatatlanok, még emberi ésszel is. Egy egyszerűbb robot még könnyebben belezavarodna.

Gondolatébresztőnek nem rossz, de a világ nem így fog működni.

2015. febr. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Asimov foglalkozott is ezekkel a törvényekkel.

Lásd például Soláriát, ahol csak Solaria lakóit kellett embernek tekinteniük. Lásd a nulladik törvényt, ami a közjót az egyes emberi érdekek fölé helyezte. Lásd azt a kiegészítést, ami hozzáfűzte azt a törvényekhez, hogy különben a robot azt csinál, amit akar.

Ezek a törvények pont a robotok lázadásának megelőzésére készültek. Nem is volt robotok lázadása Asimov univerzumában.

2015. febr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes gondolatmenet, hogy egy író "rosszat tesz" a teremtményeinek. Pedig hát minden író ezt teszi, enélkül nincs történet, nincs katarzis, nincs tanulság.


Asmiov világában a robotok alapvetően automaták. Nincsenek érzéseik, csupán szimulálják az emberi működést. Egy robot, ha belenyúl a forró vízbe, lehet, hogy kikapja a kezét, mert úgy van programozva, de közben nem érzi a fájdalmat, csak azonosítja a magas hőhatást.

Az már a fiktív robotgyártók számára is nagy kérdés, hogy a robot képes-e ténylegesen megelevenedni. Ez esetben talán egy igazi ember születik meg egy robot testében, mivel a robot-agy tökéletesen megegyezően működik, mint az emberi agy - netán egy konkrét személy agya.

2015. febr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Forradalom sehogy.
2015. febr. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Amíg nem tudjuk, mi az élet és mi a tudat, addig reprodukálni sem tudjuk, mert nem tudjuk megkülönbeztetni az élőt az élőnek látszó élettelentől, és a tudatot a bonyolult automatiztől. Talán a különbség nem is létezik. Azt azonban fontos leszögezni, hogy a biológiai rendszerek merőben más elven működnek, mint a számítógépek. Arra célzok, hogy a kettő nem versenyezhet egymással, mert teljesen mások.
2015. febr. 4. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!