Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kérnék jó tippeket arra, mit...

Kérnék jó tippeket arra, mit "tegyünk" azzal az emberrel aki heti szinten mindig ugyan oda rakja, magyarul ide nagy wc-zik az emeletünkre. Mi a jó fenét lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés

Kb. 4 hónapja megy ez. Ez egy 10 emeletes épület és a 6. és 5. emelet között a lépcső aljára wc-zik, mindig ugyan oda....Én a 6. emeleten lakom, és pont az imént értem haza, s ahogy kiléptem a liftből rögtön megcsapta az orrom ez a förtelmes bűz ismételten...

Rohadtul unom, hogy mi szedjük össze, mivel takarító nem takarít itt feljebbi emeleteken, utána egész nap képtelen vagyok enni, mert rögtön elhányom magam az élmény miatt amibe részem volt. Arra gondoltam valami leleményes szöveget ragasztanék ki a "bejáratott" helyéhez, vagy mi a jó fenét tudnánk csinálni ezzel az embernek nem mondható élőlénnyel.



2015. febr. 16. 11:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyébként fogalmunk sincs ki az, valami hajléktalan lehet talán, bár miért ilyen tudatos mindig ugyan oda wc-zne...
2015. febr. 16. 11:58
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nem zárjátok a lépcsőházat??? azt meg kéne oldani!

fel kéne venni kamerával és feljelenteni

"mivel takarító nem takarít itt feljebbi emeleteken"

közös képviselővel megbeszélni!

2015. febr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ki az az illető és hogyan jut be a lépcsőházba?

Gondolom, nem ott lakik.

Össze kell hívni a közgyűlést és meg kell beszélni, hogy senki se engedjen be idegeneket.

Vagy, aki beengedi, az takarítsa fel utána.

2015. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ahogy kettes mondja, le kell záratni a lépcsőházat. Egyébként ha valaki ilyet csinál, azt nem fogja érdekelni a szöveg amit kiragasztasz. Egyszer maradj fent és nézd meg ki piszkít oda.
2015. febr. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Digitális kaputelefonkóddal megyünk-és jövünk ki a lépcsőházból, minden lakásnak saját belépőkódja van, nem használunk kulcsot, ezt az embert valaki beengedi a kaputelefonon, már nem egyszer láttam, hogy kapuzik valaki és meg se kérdezik a lakásba ki az, hanem rögtön nyitják csak. Arra gondoltam, valamelyikünkkel akarnak szívózni itt a 6. emeleten, mindig ugyan oda wc-zik a barma...
2015. febr. 16. 12:18
 6/13 anonim ***** válasza:
akkor ez egyértelműen egy kitolás a 6. emeletiekkel. Közös képv. mit mond? és közgyűlést kéne összehívni, megbeszélni és kinyomozni ezt nem fogja egy szellemes kiírás megoldani! :( borzasztó
2015. febr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha tudjátok, hogy kb. mikor jön. Akkor várjátok páran és zavarjátok el.

Szólni kell a közös képviselőnek, hogy valaki beenged idegeneket vagy "kitámasztotta" a kaputelefonját. Sajnos én is tudok ilyet, hogy megyek valakihez és mondják, hogy nyomjam xy-t, mert arra automatikusan nyílik az ajtó.

Nem hiszem, hogy direkt veletek akarnak kicseszni, biztosan valami hajléktalan, aki ott végzi el a dolgát.

2015. febr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hetente hétfőnként érik rá, most már látom ezt a rendszert nála, jövő héten ki fogom lesni,a kutyám elég jól ugat ha valaki itt mászkál a szintünkön....Közös képviselő is tehetetlen ez esetben, ha maguk a lakók beengedik az idegeneket is, ez egy elég jó pénzügyi helyzetben levő ház, itt a lakó közösség eléggé oda figyel a másikra, közgyűlésen elég aktívak az emberek. Volt szó erről, hogy ne engedjenek be embereket, de Úgy sejtjük az önkormányzati bérlakásokban levő emberkék csinálhatják ezt, pontosabban az egyikbe, ott folyamatos ki-be mászkálás folyik, de meggyanúsítani nem lehet őket se ezzel, lehet pont nem miattuk van ez.
2015. febr. 16. 12:28
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
8: Próbáld ki, hogy becsengetsz hozzájuk és beengednek-e, vagy "automatára" van-e állítva :)
2015. febr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az előző jó gondolat. Tulajdonképpen az automata beengedést jól ki lehet szűrni, ha lemész a csengőhöz, és sorra veszed. Aki rákérdez, elmondhatod az okát, meg fogják érteni. Aki nem, arról pontos listád lehet kb. negyed óra alatt.

A folytatás a tettenérés. Ha már van ilyen tapasztalat (amit elmondtál) egy éjszakát kell rászánni. Össze is lehet beszélni néhánynak. Kamera szerelhető a hely fölé, azzal pontos időt, érkezési irányt, szerencsés esetben fotót kaphatsz.

A tettenérés után a személytől függ a folytatás. Házbélinél büntetés, kipellengérezés és fantázia kérdése (de nem önbíráskodás). Külsőnél annak megállapítása, hoy jutott be, mindig ő volt-e. Aztán a rendőrség.

2015. febr. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!