Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyire illik megkérni...

Mennyire illik megkérni ügyfeleket, hogy belépéskor töröljék meg a lábukat?

Figyelt kérdés
Könyvelő vagyok és itthon dolgozom, így a lakásomra jönnek az ügyfelek is. Csak az előtérbe és legfeljebb a konyhába lépnek be, és pár percig maradnak, szóval a cipőt sose vetetem le velük, de azt figyelem, hogy annak ellenére, hogy van az ajtó előtt egy jó nagy lábtörlő, alig használja valaki. Én viszont szeretném, hogy ha már bejönnek cipőben, legalább töröljék le a talpukat, mert amúgy zokniban, mezítláb mászkál a család. Mennyire néznék rossz szemmel szerintetek az ügyfeleim, ha szólnék nekik, hogy töröljék meg a lábukat? Mivel belőlük élek, nem szeretnék semmiféle negatív élményt okozni nekik, de szerintem azért egy lábtörlést el lehet várni.
2015. márc. 21. 11:32
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Vannak sértődékeny emberek és olyan szánalmasok is, akik felsőbbrendűnek hiszik magukat.

Döntsd el, hogy szigorúan üzletelsz, vagy barátkozol is...

Vagy mindig felmosol szónélkül...

2015. márc. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a te magán bajod, hogy lakásban van az irodád is.

Hozzád ügyfelek mennek és nem vendégek.

Ők nem azt érzékelik, hogy lakásba lépnek, hanem azt, egy irodába.

A családod átszokik benti cipőre, papucsra, akármire.

2015. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A család vagy rászokik a papucsra vagy 3 mozdulattal feltörlöd a konyhát az ügyfél után. Nem a rokonod vagy a haverod, hoyg ott maradjon egy kávéra-uzsira, hanem üzleti ügyben jön, az az ő egyéni szocproblmája, hogy ennyire nincs megnevelve. Ne kérd meg szerintem, nem tudhatod, melyik mennyire sértődős iylesmire, nem hiszem, hogy kell a hiszti neked.
2015. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%
Van egy nem rossz megoldás: magán dokinál láttam ilyet, gumikalucsni, csak fel kell húzni a cipőre, utána mosható vagy eldobható. Én nem fordítottam hátat azért, mert ott ez volt a szabály. Kulturált ember azért megérti, hogy lábat kell törölni mondjuk télvíz idején, aki olyan tirpák, hogy ez derogál neki, az menjen a fenébe. De hát nem én élek belőlük, könnyen beszélek.
2015. márc. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%

Bármelyik ügyfélszolgálatra, irodába belépünk, illik lábat törölni. Az elvárásod tehát teljesen jogos.


Viszont erre külön figyelmeztetni az ügyfelet, az már elég kínos, mindkét fél részére. Olyan, mintha amiatt kéne szólni, hogy húzza le maga után a vécét...


Talán egy táblát lehetne kitenni, hogy "Kérjük a lábtörlőt használni! Köszönjük!" vagy valami hasonlót.

2015. márc. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megkérheted rá őket, legfeljebb elvesztesz néhány taplóbb ügyfelet, akik rossz néven veszik, hogy lábat kell törölniük belépés előtt. Hogy mennyit, az erősen függ az ügyfélköröd felépítésétől és az általad használt hangnemtől, továbbá némileg függ egy sor egyéb tényezőtől. Hogy ez neked megéri-e, azt már neked kell tudnod.

Tényleg az lenne a leghumánusabb, ha kiírnád egy jól látható, A4-es lapra az ajtóra, amit az előttem szóló írt. Vagy még egy megoldás, hogy veszel néhány futószőnyeget, és azokat teríted le oda, ahol topogni szoktak az ügyfeleid. Esetleg kapcsolatba lépsz lábtörlő-biztosító céggel, hogy biztosítsanak az irodád számára lábtörlőket, amit 1-2-3 naponta vagy hetente kicserélnek, a használtat pedig kitakarítják.

2015. márc. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Aki vendéget, rokont, barátot hív, az takarítson is. Aki ügyfeleket fogad a lakásában, az még inkább takarítson !!
2015. márc. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem illik.De az nagy illetlenség,ha nem törli le.

Nem tudsz mit csinálni,az utánuk való takarításon kívül.

2015. ápr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Hát ez elég komoly amiket itt olvastam. Szerintem lábat törölni alap és abból hogy letorlik e az emberek a lábukat tisztán látszik az itteni válaszokból!

Mindenki megsértődik ha raszolnak mert parasztok és rájönnek hogy taplok de ezt rád vetítik mert ciki.

2017. jan. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!