Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Illik szagos szendvicset enni...

Illik szagos szendvicset enni vonaton vagy buszon?

Figyelt kérdés
Hamburgert, húsos/párizsis/szalámis szendvicset és így tovább. Szerintem nem, mégis nap mint nap tapasztalom. De érdekel mások vélemény is.

2015. márc. 15. 00:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

Elég zavaró, de sokan nem törődnek a másikkal. Ez ugyanolyan mint a lakótelepen amikor valaki bagózik a WC-ben vagy a tojásrántotta szagát eregeti a levegőbe, vagy a zsírszag mert nem cseréli le az olajat.


Bunkó dolog. Azon kívül lehet enni a vonatút előtt, meg a végén is.

Pár órát ki lehet bírni nélküle.

2015. márc. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Az a kérdés, hogy mi az istenért zavar téged más ember normális kajájának a szaga? Te nem szoktál enni, bszod? Vagy olyankor direkt befogod az orrodat?

Vagy neked a saját fingod sem büdös, de más embernek az étele is?

2015. márc. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Nem hiszem, hogy létezik kifejezetten erre valamiféle szabály. Azt érdemes átgondolni, hogy aki buszon/vonaton eszik, az gyakran munkából jön, ahol nem volt lehetősége enni, és éhes. Rengeteg az ingázó iskolás/középiskolás gyerek is, aki elmegy otthonról reggel 6-kor, fél hétkor, és délután 4-5 van, mire hazaér. Miért ne ehetne egy szenyát útközben? Az empátiát neked is gyakorolnod kell, ha másoktól elvárod.

Egyébként a kérdés címéből azt hittem, pálpusztai sajtra vagy hasonlóra gondolsz, őszintén szólva fel nem foghatom, mi a problémád egy szalámis szendvics illatával.

2015. márc. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Amúgy nemcsak járműveken lehet enni, hanem pályaudvaron, megállóban is. Én ott szoktam. Sok buszon látható is az étkezést tiltó piktogram.
2015. márc. 15. 09:37
 5/13 anonim ***** válasza:
30%
Tömegközlekedésen semmit sem illik enni.
2015. márc. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%

Hamburger/meleg vagy hagymás kaja amit messziről érezni szerintem túlzás, de egy mezei párizsis szalámis vagy húsos szendvicset szerintem érezni sem lehet még közvetlen közelről sem.

Én zavaróbbnak tartom, ha valaki sört szürcsölget és minden kortynál böfög a vonaton

2015. márc. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Párizsis szendvicset nem lehet érezni???
2015. márc. 15. 17:33
 8/13 anonim ***** válasza:
64%

#7

Én nem szoktam érezni.

2015. márc. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

2-esnek!

Elhúzhatsz a válaszoddal a jó proller p.-ba.

Nem tudom,hogy az ilyen tahedlik minek szólnak bele a normálisak dolgába...

Nem tudom,hogy a vonaton mi a helyzet,de a legtöbb tömegközlekedési eszközön tilos enni,de amúgy is illetlenség.

Ha valakibe szorult egy csöppnyi kultúra,úgyis tudja.

Vonaton max.ha szagos,kimegy az ember a kocsivégre,ha hosszú még az út.

2015. márc. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabadna, de ez a morzsálás miatt van. max a sofőrt zavarhatja, de kétlem hogy rajtad kívül bárkit is zavarna egy szendvics kulturált körülmények közötti elfogyasztása.
2015. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!