Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Írtam egy emailt az egyik...

Írtam egy emailt az egyik oktatómnak, majd válaszolt rá. Ha a levelére szeretnék válaszolni ismét kell írni megszólítást (pl. kedves tanárnő), és elköszönést (pl. üdvözlettel)?

Figyelt kérdés
2015. márc. 27. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden levél elején megszólítás és mindegyik végén elköszönés!
2015. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, hivatalos dologról van szó, ez esetben pedig mindenképp illik, illetve kell is megszólítás és elköszönés. A közvetlenebb viszonyoknál lehet mellőzni a dolgot, de azért egy sziát ott is illik a levelek elejére biggyeszteni (ez a minimum).
2015. márc. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az első levelemben írtam megszólítást, aztán nem sokkal rá válaszolt, és most szeretnék válaszolni neki. Így is kell?
2015. márc. 27. 20:52
 4/6 A kérdező kommentje:
Illetve az elsően Tisztelt Tanárnő-t írtam, akkor írhatok neki esetleg egy Kedves Tanárnő köszönést?
2015. márc. 27. 20:53
 5/6 anonim ***** válasza:

én nem szoktam (vagyis nem csináltam) gyors üzenetváltáskor, ha van rá esély hogy egyből válaszol és még lesz kérdésem hozzá akkor el sem köszönök.

Ha problémát érzek ebből, akkor az utolsó levelemben 1 mondatban kitérek arra, hogy az oda-vissza köszöngetést csak azért hagytam el mert feleslegesnek tartottam.

2015. márc. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Veru10 válasza:
Hát persze,és az jó,hogy más-más megszólítást írsz! :)
2015. márc. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!