Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan szólítják meg egy...

Hogyan szólítják meg egy király vagy tegyük fel, császár gyermekeit?

Figyelt kérdés
Úgy értem, milyen megnevezést használnak a nevük előtt, amivel "megtisztelik" őket?

2015. ápr. 1. 12:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Herceg, hercegnő. Csak utójelzők vannak. És valamennyi magázás. Gondolom.
2015. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 GLadislaus ***** válasza:
Őkirályi fensége X, Y hercege stb.
2015. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A svédek a keresztneveiken szólítják,kivéve,ha valami nagyon hivatalos eseményen vesznek részt.
2015. ápr. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ők is fenség. Pl. Fenség, szíveskedjék ráülni ezen csinos kis bilire !
2015. ápr. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Minden országban másképpen.

Te mire gondoltál?

Hercegnek vagy herceg úrnak pedig általában csak a szolgák hívják uraikat, de azok sem mindenhol.

2015. ápr. 2. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Valójában nem gondoltam konkrét országra sem pedig korra, nekem először a "lady" és a "lord" jutott eszembe, de volt egy gyanúm hogy az alacsonyabb rangú nemesi származásúakat nevezik meg így, ezért is tettem fel a kérdést.

2015. ápr. 2. 13:27
 7/7 anonim ***** válasza:

Kicsit körülnéztem a magyar és a francia linkek között ezzel a kérdéssel kapcsolatban.

Itt egy link magyarul:

[link]


A brit (és nem angol!) királyi család megszólításai közül néhány érdekesség:

A királynőt nem szabad megszólítani, csak válaszolni lehet az általa esetleg feltett kérdésekre, Első alkalommal "Sa Majesté" vagy "Your Majesty" (Felség) a megszólítási forma, a továbbiakban egyszerűen "Madame" (Asszonyom) így, franciául.

A trónörököst (Charles-t, Károlyt) szintén felségnek kell szólítani, "Sa Majesté Royale", (royal Highness) azaz Királyi Felség franciául, Királyi Fenség angolul.

Vannak azonban más országoktól függő apróbb hercegségek, itt a "fenség" megszólítás járja a gyermekeknek is.

2015. ápr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!