Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Örömöt, hálát kifejezni, sok...

Örömöt, hálát kifejezni, sok ember előtt egyenesen szégyen, miért van az emberben ilyen érzés?

Figyelt kérdés

Emlékszem mikor nyertem egy versenyen, habár tudtam, hogy megérdemlem, de mintha a kishitűségem miatt örültem volna annyira..


Akiben van az a bizonyos "tartás" azok nem teszik ezt..mint pl, a sikeres színész, zenész sem ugrándozik örömében hanem mindig komolyan, enyhe mosoly és ennyi?


Meg lehet ezt magyarázni? Mitől van ez így?


Azt értem, hogy vonzóbb ha valaki szolidan magába tartja és csak egy kicsit örül, de miért van ez így?

Mert a közönsége aki látja az örömét nem örülne annyira?


A büszkeség, tartás ezek miért emelkednek felül a belülről feltörő ösztönös örömködésen?



2015. ápr. 4. 02:01
 1/2 anonim ***** válasza:
A siker nem csak a te teljesitmenyedtol lett a tied. Mindig vannak emberek/szituaciok a hatterben akik hozzasegitenek a sikerhez.
2015. ápr. 4. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehet hogy csak egy maradi vén tyúk vagyok, de miért szégyen? Az első jól mondja: A siker soha, vagy csak nagyon ritkán egyetlen ember érdeme. Az az elismerés mindenkié aki tett érte. Az hogy valaki nem ugrándozik örömében nem hiszem hogy csak a "tartás" miatt lenne, ez egyfajta udvariasság azok felé akik nem nyertek.
2015. júl. 30. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!