Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell megszólítani egy...

Hogyan kell megszólítani egy hatalommal bíró nemes angol úr felnőttléthez közel álló fiát?

Figyelt kérdés

Gondolom, ha hatalma lenne, akkor hívhatnák lordnak, de az apja után megilleti-e őt is ez a megszólítás, amíg nem nagykorú?

Ja, és a XV-XVI. sz.-ra gondolok, szóval amíg nem jött használatba a mister.



2015. ápr. 9. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy kell megszólítani, mint az apját. Különben kardot ránt...
2015. ápr. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hatalommal bíró? Tehát király?


Vagy csak főrend? Tehát: herceg (duke), márki, gróf (earl), vikomt, báró?


Legidősebbb fiú vagy fiatalabb fiú?


Ezek nélkül nem lehet válaszolni. :)

2015. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Főrendű, egy gróf egyetlen fia. És mi történik, ha mondjuk meghal az apja, és gyámság alá kerül? Megtartja a megszólítást, már ha megilleti az apja után?
2015. máj. 8. 15:52
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha meghal az apa, ő lesz a gróf. Akkor is, ha csecsemőkorú.


Tehát ha pl. az apja Devon grófja, vagyis Earl of Devon, akkor az apja halála után a fiú örökli a címet, ő lesz Devon grófja. Attól persze még van neki rendes keresztneve és vezetékneve, pl. a jelenlegi Earl of Devon teljes neve Hugh Courtenay (forrás: [link]


Az, hogy lesz neki egy gyámja, ebből a szempontból tök lényegtelen.


Az Earl of Devon megszólítása általában Lord Devon, felesége Countess of Devon, megszólítása Lady Devon. A leányaik megszólítása mind Lady + keresztnév, legidősebb fiuk megszólítása bonyolultabb, de leírom, ha érdekel. A fiatalabb fiúk, szegények, csak Mr.-ek. (Valójában nekik is van egy "gagyibb" címük: The Honourable, vagyis a tiszteletre méltó. Ha nézted a Csengetett, Mylord? c. sorozatot, abban ez volt a megszólítása Lord Meldrum öccsének, Teddynek.)

2015. máj. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hihetetlen, miket tudsz! :D

De igen, érdekelne a grófék fiának a megszólítása is, ha megteszed, hogy leírod... :)

2015. máj. 12. 19:46
 6/9 anonim ***** válasza:

:) Érdekel ez a téma.


Szóval a grófok legidősebb fiai. Itt két eset lehetséges.


1.) Van, hogy egyszerre több címe van a grófnak. Például Sandwich grófja (Earl of Sandwich) mindemellett még 2 alacsonyabb címmel is rendelkezik: Viscount (vikomt) Hinchingbrooke, Baron (báró) Montagu of St Neots. Ilyenkor a legidősebb fiának a címe a gróf 2. legmagasabb címe: tehát a jelenlegi Earl of Sandwich legidősebb fia Hinchingbrooke vikomtja, megszólítva Lord Hinchingbrooke.


2.) Van, hogy a grófnak nincs egyéb címe, pl. az említett Devon grófjának. Az apa neve: Hugh Courtenay, (18th) Earl of Devon. A legid. fia ilyenkor a vezetéknevet viseli címként: Lord Courtenay. Teljes neve: Charles Peregrine Courtenay, Lord Courtenay. Tehát itt vezetéknév = cím. De ez többnyire nem szokott egybeesni.

2015. máj. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

A kérdés kissé elavult. Hogyan kell szolítani egy magyar nemest?

Pl. ha őseim bárók voltak (elsőszülöttek leszármazottja vagyok) akkor mi lenne a helyes megszolítás számomra?

tudom, h a báró egy igen alacsony rang.

Akkor én lennék báró XY? Édesapám még életben van.

2016. jún. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy Magyarországon a báró megnevezést a "kiskirályokra" használták amikor az ország különböző tartományain ők uralkodtak a király alatt(vagy épp ellen pl Csák Máté) de hogy később hogyan alakult a cím sorsa és besorolása azt nem tudom.

Amúgy Magyarországon ÁLTALÁBAN "Tiszteletre méltó" "Méltóságos" vagy "Nagyméltóságú" volt a kezdő tag.Szóval ha te pl báró vagy és teszem azt Nagy Lajosnak hívnak akkor "Méltóságos Báró Nagy Lajos" szóval van egy ilyen udvarias kezdés, a bárót pedig ugyanúgy hozzáteszik, mintha az id a vezetékneved lenne. Nagyapámnak sőt még anyámnak is bele van írva a bizonyítványába, sőt a születési anyakönyvi kivonatába az összes rangja.

2016. jún. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nekem sajnos nincs, sem apumank (apum 45 éves, én meg 20 múltam)
2016. jún. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!