Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Minek van bent a személyiben,...

Minek van bent a személyiben, hogy hányadik kerületben születtem?

Figyelt kérdés
A kutyát sem érdekli, sőt ha papírt töltök ki, nem írom oda a kerületszámot és senki sem kéri számon. Akkor meg mi értelme van? XD

2015. ápr. 14. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert az is egy azonosítási pont. Kisebb városban elég a város, Budapesten a kerületet is használják. Már aki akarja. Van ahol kérik, van ahol nem.
2015. ápr. 15. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Budapest kerületei önálló közigazgatási egységek.

De ha már itt tartunk: minek van rajta a város egyáltalán? Anyád neve? Kit érdekel?


"Én ugyan nem tudtam vólna, melyik irányba szálljak fel, de odahaza a bíró uramtól, aki gyakran járt a fővárosba, már megtudakoltam, hogyan jutok a Nyugati Pályaudvarról a Batthyány térre. Ő nevetve felelte:

- Csak felszállsz két megállóra a kettő bé meteróra, Hűvös Völgy felé.

Mindez akkor volt, mikor útlevélért mentem el hozzá, amit ott helyben kiállított, számítógéppel – most is a zsebemben lapúlt. Rajta fényképem, nevem, születési idő, falunk neve kétszer is – egyszer, mert ott születtem (bár a határban, de azért a kapavágás sorszámát mégse róhatta oda a bíró uram), egyszer meg mert ott is élünk, s még utcanév is. Tán ha a rendőr elkéri, mindjárt el is ugrik inni egy pályinkát öregapámmal, vagy mi a fenének kell tudni, hol lakok – ha egyszer ott állok az orra előtt?

Kissé alázónak éreztem ezt a papirt, meg nem magyarázhattam, miért. Mintha összefoglaltak volna, megmértek, megmázsáltak volna, mint félmangalicát vágásban. Ez itt a Bari Dénes..." (Galaktikus Elhárító Önkéntesség)

2015. ápr. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
fasza... nem látom értelmét még mindig. Ez már csak részlet kérdése, olyan emberrel nem találkoztam aki kérdezte volna
2015. ápr. 15. 14:53
 4/4 anonim ***** válasza:
Van ahol kérik nekem volt már rá példa azóta mindig beírom előtte fel se tűnt hogy ottvan.
2021. dec. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!