Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak szerintetek embertelen a...

Csak szerintetek embertelen a boncolás a patológiában?

Figyelt kérdés
Szerintem erkölcstelen.

2015. ápr. 20. 20:18
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Amúgy mennyire jó ez az életmentés? Nem az erősebbnek kellene megmaradnia, és a betegnek pedig meghalnia, mármint, ha a darwinizmusból indulok ki, így lenne a helyes, így elkerülnénk a betegségeket, és erősebb egyének alakulnának ki.
2015. ápr. 20. 20:43
 12/19 anonim ***** válasza:

*boncolás


nem nyomozás. csak kicsit előregondolkodtam.

2015. ápr. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
95%

"Nem az erősebbnek kellene megmaradnia?"

Szociáldarwinistának is tetszik lenni?

2015. ápr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

erősebbnek megmaradnia, a gyengébbnek meghalnia :D


ha átmegy rajtad egy villamos, k..vára mindegy mennyire voltál erejed teljében vagy mennyire voltál gyenge, ez marhaság és nem darwinizmus

2015. ápr. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
egyébként nem szeretnélek elkeseríteni, hogy Mo.-n ha nem teszel tiltakozó nyilatkozatot életedben, arról, hogy nem akarsz szerv donor lenni, minden további nélkül kiszedik a használható szerveid, és erre senkitől nem kell engedélyt kérniük, csak tájékoztatni a családot a tényről... ergo felboncolnak így is, úgy is
2015. ápr. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"Nem az erősebbnek kellene megmaradnia, és a betegnek pedig meghalnia, mármint, ha a darwinizmusból indulok ki, így lenne a helyes, így elkerülnénk a betegségeket, és erősebb egyének alakulnának ki."


Jó, akkor szüntessük meg az orvostudományt, kórházakat, gyógyszereket tokkal - vonóval.


Csak akkor kezd kényelmetlen lenni a dolog, ha épp te vagy egy szeretted fog belehalni egy egyszerű tüdőgyulladásba vagy vakbélgyulladásba, vagy te/feleséged egy szülési komplikációba. Nagy ügy, mondhatnánk, ők gyengék voltak, majd az erősek élnek tovább.

2015. ápr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
100%

"Orvos vagy egyébként? Szerinted érdemes anatómiakönyvet és atlaszt venni, de mindkettőt más szerzőtől? Annak sok a hátránya?"


Nem tudom, hogy kinek szól a kérdés, de én vagyok aki boncol.


Tehát:


A könyv és a valóság ég és föld de tényleg!!!


Más a valóság és más amit csak képekben látsz.

Még akkor is ha valami nagyon jó atlaszról van szó, és nem csak rajzok, hanem fényképek vannak benne.


Anatómiát csak könyvekből úgy lehet tanulni, mint könyvből megtanulni vezetni.

Tehát hiába tudod az elméletet 300%-an, az még semmi.

2015. ápr. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy mennyire jó ez az életmentés? Nem az erősebbnek kellene megmaradnia, és a betegnek pedig meghalnia, mármint, ha a darwinizmusból indulok ki, így lenne a helyes, így elkerülnénk a betegségeket, és erősebb egyének alakulnának ki.


Szerintem tedd fel magadnak azt a kérdést, hogy hogyan gondolkoznál ugyanerről a kérdésről, ha a saját gyereked, párod, édesanyád, édesapád vagy testvéred lebegne élet és halál között mondjuk egy fertőző agyhártyagyulladás miatt.

2015. ápr. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Még egy dolog: nem érzel némi ellentmondást abban, hogy embertelennek és erkölcstelennek tartod egy holttest boncolását, illetve - feltehetően érzelmi okokból - megvisel az a gondolat, hogy ilyen történjen valakinek a testével, akit valaha szerettél, de felmerül benned, hogy nem kéne-e a betegeket és a gyengéket hagyni meghalni, hogy érvényesüljön a természetes szelekció?
2015. ápr. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!