Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen megszólítást írjak...

Milyen megszólítást írjak e-mailben, ha régóta ismerem az illetőt, elég jól ismerjük egymást, de magázódunk és nagy köztünk a korkülönbség (az ő javára)?

Figyelt kérdés

2015. máj. 9. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Sajtburger!


Szeretettel / baráti öleléssel:

2015. máj. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Sajnos pont ez az álszenteskedés mérgezi az emberek agyát, amire nagyon sokan érzékenyek.

Úgy írsz meg egy levelet, ahogy jól esik, amilyen vagy!

Ha valakinek nem tetszik gondolkodjon el magán.

Nem kell megölni a stílust és egyéniséget buta, körbeírt kitalációk miatt.

Persze egyesek szerint intelligencia xy szertartást és babonát követni. Szerintem meg prűdség.

2015. máj. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is ilyen "kedves sajtburger" jellegűre gondoltam, de kell oda vezetéknév+keresztnév is?

Azért jó ha van valami illem benne, lehet hogy ő értékeli, és majd jól elítél a hiánya miatt.

2015. máj. 10. 01:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az e-mailben olyan megszólítást használj, amilyent a mindennapi életben is használsz vele szemben. Ha a lépcsőházban összetalálkozva "Jó reggelt, Szabó úr"-ral köszönsz, akkor ezt használd az e-mailben is: "Tisztelt/Kedves Szabó úr".

Ha a piacon összefutva "Üdvözletem, Béla bácsi"-t rikkantasz, akkor az e-mailben is "Kedves Béla bácsi"-t használj.

Ha "tanár úr" dukál neki a mindennapokban, azt használd az e-mailben is.

2015. máj. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, autoritás-e feletted vmilyen szempontból. Ha nem, és tényleg jól ismeritek egymást, sztem bőven jó a Kedves Keresztnév - én pl. így kommunikálok pl. a tanszéki előadónkkal az egyetemen vagy egyéb idősebb ismerősökkel. A teljes név már túl hivatalos lenne.


Ha mondjuk tanár vagy ilyesmi, akkor titulus. Kedves Tanár Úr, Doktor Úr, Professzor Úr stb.

2015. máj. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!