Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ciki dolog, hogy nem beszélek...

Ciki dolog, hogy nem beszélek egy nálam idősebb emberrel, csak azért mert nem tudok magázódni. Ülünk néma csendben, a nagy kínos csend! Az meg nagyon bunkó dolog, hogy megkérdezem, hogy tegezhetem-e? 20 év korkülönbség

Figyelt kérdés
2009. márc. 31. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem tud magázódni?
2009. márc. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Felteszem, technikailag tud, csak kényelmetlennek, sutának és ormótlannak érzi - nemde, kedves Kérdező?


Ha ez a helyzet, akkor maximális egyetértésem, szerintem is egy átok a magázódás a magyarban, és egy az egyben meg kéne szabadulni tőle.


Mindenesetre amíg van, addig sajnos mást nem nagyon tudsz tenni, hogy mint hogy erőt veszel magadon, és E/3-at használsz E/2 helyett.

2009. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig muszáj lesz megtanulni magázódni, mert a hivatalos ügyeket se szokás még tegeződve intézni Magyarországon. :-)

Tudom, nem a legjobb szokás, és tudom, hogy tegeződve is lehet nagyon kulturáltan társalogni és intézkedni, de míg benne van a nyelvhasználatban, addig nincs mentség.

Nem ciki egyébként, tudod, nekem meg átszokni fura a magázódásról a tegeződésre, ha egy szüleim korú régi ismerős felajánlja, néha elfelejtem. De hozzá lehet az ilyenekhez szokni. Próbáld meg. Te nem ajánlhatod fel (hacsak nem a főnöke vagy), hogy tegeződjetek.

2009. márc. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos pedig meg kellene tanulnod használni a magázódást, mert kell majd olyan helyekre menned később, ahol ha letegezel valakit, meg fognak sértődni. Ha nem ismersz valakit és jóval idősebb nálad, akkor nem illik letegezni főleg, ha te még nagyon fiatal vagy. Nekem meg épp a tegeződés nem megy idősebbekkel. A szüleid téged régen nem tanítottak arra, hogy idősebbeket hogy illik megszólítani?
2009. ápr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
kicsit gyakorold először azokkal az emberekkel akik nemet mondtak a kérdésedre!de ha ehez még nincs ,merszed az anyukáddal próbálj például így beszélni.lehet h nagyon furcsa lesz
2010. márc. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!