Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csináljak a szomszéddal?...

Mit csináljak a szomszéddal? Állandóan hangoskodnak felettünk. Kalapálnak, kopácsolnak, fel s alá járkál magassarkúval.

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos kisbabám, és délben amikor lerakom aludni, elkezdenek felettünk dübörögni! Van amikor magassarkú csizmában járkál a hölgyike, van amikor elég gyakran leejtenek valamit, de úgy, hogy nem csak a gyerek ilyed meg, hanem még a férjem is felpattan a székrül ilyedtében! Éjszaka arra kelek, hogy hangosan nyögdécsel az asszonyga élvezetébe, este pedig a lábukkal dübörögnek lefelé, ahogy lépkednek! Minden totál lehallatszik. Olyan mint ha az agyamon járkálnának. Amikor már elegem van feldübögök én is hogy kuss legyen, és vannak olyan pofátlanok, hogy vissza is dübögnek! Még nekik áll feljebb!
2010. febr. 26. 10:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltál már beszélni velük, nem feldörömbölni?

Hétvége kivételével délben nincsen csendespihenő, csak este hat után (vagy 8?). Ahogy hallom, a legtöbb dolog, ami problémát okoz, az a napközbeni normális életvitelük. Az estiekre jogosan panaszkodhattok, de ahogy hallom, ez sokkal inkább a ház hibája, nem az övék (gondolom ti is járkáltok, ti is leejtetek néha valamit, így a ti alsó szomszédaitok is ugyanazt élik át, mint ti).

2010. febr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Én megmondanám nekik,hogy nem vagyok kiváncsi a magánéletükre...és tekintettel lehetnének a pici babára is.
2010. febr. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Ők is szólhatnak neked,hogy zavarja a babád sírása vagy a porszívózásod őket,és gondolom ti is szeretkeztek,amit viszont ők és az alattad lakók hallanak.Ez az átka az ilyen lakásoknak.
2010. febr. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Na jó persze...de azért figyelhetünk egymásra.Vagy nem???
2010. febr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Vagy megszoksz vagy megszöksz.
2010. febr. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha van időd, olvasd el:

[link]

2010. febr. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Semmi egyebet nem tesz a szomszédod, minthogy rendeltetésszerűen használja a lakását: járkál, nyögdécsel, leejt valamit.

Ez ellen két dolgot tehetsz. Vagy hangszigeteled a lakásod, vagy elköltözöl.

2010. febr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Még nem szóltam nekik, de beszéltem a közös képviselővel, és ő azt mondta jogosan vagyok felháborodva, és ha szólok nekik és nem fogják befejezni, jelentsem fel nyugodtan! Mert engem nem zavart addig, amíg nem szültem meg! De a kisbabámat sajnálom, hogy leteszem aludni, és pont akkor van kedve a hölgyikének táncikálni magassarkúban, és a pici pedig felriad, és alig tudom megvígasztalni! Lehetnének tekintettel a gyerekre! Az én gyerekem pedig eggyáltalán nem sírós, csak akkor ha megzavarják! Porszívózni meg nem szoktam, van csendesebb megoldásom a takarításra! Hangoskodni meg nem szoktunk, mert tudom jól, hogy alattunk 3 kisgyerek van, és tudomásul veszem, hogy ha engem zavarnak a felső szomszédok, nyílván én is zavarnám az alattunk lakókat! Megkérdeztem őket, hogy szoktunk e hangoskodni, de ő egy szóval sem panaszkodott ránk, mivel én tudom azt milyen közösségben élni! Ha valaki meg nem tudja, akkor költözzön ki tanyára! Ja, és ne én költözzek el kisbabával, mert addig fog ő itt lakni, ameddig én akarom, mert ha kell minden apró zörrené miatt feljelentem! A közös képviselő mettünk áll, és még jó sokan a lakók közül, mert tiszteletben álló család vagyunk, akik oda figyelnek a környezetükben élőre, és nem hangoskodunk szex közben!
2010. febr. 26. 11:36
 9/14 anonim ***** válasza:
Próbálj meg beszélni velük.Hátha érző lények,és megértik a próblémádat.Egyébként nekik van felső szomszédjuk?Mert ha nincs,akkor nehezen képzelik el azt,amit te,nap mint nap átélsz.
2010. febr. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Aki szerint ezek normál zajok, az vagy nem lakott még társasházban, vagy teljesen közömbös mások iránt(amely esetben nem is való társasházba).

A dübörögve járkálást, bútorok tologatását, hangfalak maxon járatását mind ki lehet küszöbölni, ha az ember odafigyel. Ha nem akar, ha szarik bele az egészbe, akkor áll elő a kérdezővel történő eset. Feljelenteni nagyon nehéz, mert még azzal is alig foglalkoznak, ha valaki bömbölteti a zenéjét(lásd a fickó, aki közel egy évig üvöltette az utcára a rádióját, a hatóság max megbüntethette, de semmi mást nem tehetett), akkor mi lenne egy olyan bejelentéssel, hogy hangosan jár a szomszéd? Kijön a rendőr, a szomszéd kapja az ejnye-bejnyét, és ennyi. Kezdődik elölről, de bosszúból még hangosabban.

2010. febr. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!