Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Te megfigyeltétek mennyit...

Te megfigyeltétek mennyit változtak a kis gyerekek a 10 évvel ezelőttiekhez képest? Többi lent

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, amikor ovis voltam minden délután kint voltunk a játszótéren a barátaimmal, rengeteget játszottunk, bújócskától kezdve kártyáig, vízipisztolyoztunk meg még sok minden.


Néha szoktam sétálni a játszótéren, vagy el mellette, 1-2 gyerek hintázik, de teljesen kivan halva az egész. És nem azért van mert kevesebb gyerek lenne, mert azért ebbe a városba van elég. De otthon ülnek.



A másik hatalmas változás, amikor én 7-8 éves voltam, mi tiszteltük a nagyobbakat, és ha valaki kötekedett nagyobbal, az egy nagy pofont lekent. Most olyan van hogy az iskolába a folyosón nekem rohan egy, hát kb. 7 éves gyerek, és rám kiált hogy mi van te hülye g*eci kur*va, s belém rúg, osztálytársammal csak néztük hogy ez meg mi? És persze, van egy-két nyomi gyerek akivel meglehet csinálni, de nem arról van szó hogy ilyen vagyok, másik hasonló helyzetben egyet kent rá, hát akkor az van hogy mit ütöd a kisebbeket.



De minden második gyerek ilyen, azt várják el hogy mi kerülgessük őket a folyosón, káromkodnak, és lassan már 8 évesen isznak.


Ebből mi lesz ha 10 év alatt ekkora változás van? Mert én mint mondom, mi teljesen mások voltunk.



2015. jún. 12. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én most olyan 20-30 évvel ezelőtti állapothoz hasonlítok.

Szerintem nem a gyerekek változtak, hanem a nevelési mód és az információforrások. Régebben a gyerek elsősorban a szülőktől tanulta meg, hogyan kell viselkedni, esetleg a többi gyerektől ragadt rá némi taplóság, de nem olyan mértékben, mint most. Manapság a netről és a TV-ből annyi szemét árad, hogy nem lehet lépést tartani vele. Elég ha tíz gyerekből csak három tanulja a TV-ből és a netről a viselkedést, át fog ragadni a többire. És sajnos ez a szülőkre is igaz, a felnőttek értékrendje is változik, több mindent megengednek maguknak is, mint régebben.


Nem mintha mindent a médiára akarnék fogni, mert még mindig lehet rendesen nevelni egy gyereket, de ha a gyerekem haverjainak a szülei is taplók, akkor azért nem egyszerű. :)

2015. jún. 13. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 2008-ban végeztem, viszonylag elit nyolcosztályos gimiben. Az azért sajnos elmond a viszonyokról sok mindent, hogy anno 5.-esként nekünk azért adtak intőt meg mondtak el a világ szégyenének, mert csukott ablakon keresztül kiabáltunk egymással meg papírgalacsinnal dobáltuk egymást... mikor mi voltunk végzősök, az 5.-esek a szüleiktől lopott whiskyt szlopálták a szünetben meg cigiztek, meg szólogattak be a tanároknak káromkodva. El nem tudom képzelni, hogy ma mondjuk egy szakközépben vagy egy gyengébb általános suliban mik folynak. Mikor már a szülő annyira ki van égve, hogy akarata ellenére szarik bele a gyereknevelésbe, és a négyéves fiának engedi nézni a Való Világot (együtt dolgoztam a nővel). Mit csinál majd az a gyerek, akinek a szókincsét fogja képezni azt, hogy csicskag..i meg ilyenek...
2015. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én is elég elit iskolába vagyok, de az eredményekből az tűnik ki hogy egyre degradáltabb generációk jönnek..
2015. jún. 13. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!