Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Alapvetően, ha bemutatnak...

Alapvetően, ha bemutatnak nekem egy hölgyet, férfiúi létemre megvárom, míg kezet nyújt a hölgy. Igen, de ha nagy a korkülönbség, akkor az idős férfi nyújt először kezet. Mekkora ez a korkülönbség, ami módosítja az alaphelyzetet?

Figyelt kérdés

2015. jún. 21. 22:42
 1/2 anonim ***** válasza:

>> Alapvetően, ha bemutatnak nekem egy hölgyet...


Nem alapvetően... Ha bemutatnak neked egy hölgyet vagy téged mutatnak be a hölgynek ? Mert az sem mindegy és előre tételezzük fel: aki bemutat valakiket egymásnak, az ismeri az illemet...

Elsőrendű fontosságú a rang (vagy nevezd a társadalomban elfoglalt poziciónak, funkciónak, állásnak stb). Ha pl. te vagy a tanár és bemutatnak neked egy korodbeli diáklányt, akkor a diáklány köszönjön előre és te "ereszkedsz le" és nyújtsz kezet (vagy nem nyújtsz, csupán visszaköszönsz - hiszen a kézfogás nem része a bemutatkozásnak, sem a köszönésnek).

Fordított esetben, ha diákként téged mutatnak be a korodbeli tanárnőnek, akkor te köszönsz előre, ő visszaköszön és kezet nyújt (ha akar, mert sokan utálják más izzadt kezét fogdosni).

Ha nagy a korkülönbség, ez persze módosulhat. Hogy mennyit, azt a helyzet adja: én úgy nevezném, hogy "látható korkülönbség", vagyis 20-25 év.

2015. jún. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Alapból az etikett szerint mindig a férfit kell a nőnek bemutatni. Pl. ha meg akarsz egy nővel ismerkedni, akkor az a legudvariasabb, hogy megkérsz valakit, hogy mutasson be neki. (mondjuk ez már régen nem nagyon van érvényben)


Alapból megvárod, hogy a hölgy nyútson kezet, különösen, ha őneki mutattak be.


Ha nagyon fiatal a nő és pl a beosztottad, akkor pl lehet neki kezet nyújtani, ha ő nem nyújtja.

2015. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!