Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A különböző zene műfajokat...

A különböző zene műfajokat kedvelő emberek közötti ellenségeskedés mindenkinél természetes vagy csak én nem tudom megérteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan 6 éve rocker vagyok és ez meglátszik az öltözködésemen is. Rettentően felháborodok azon amikor valaki úgy jön oda hozzám, hogy te büdös rocker, pedig én hozzá sem szólok. Ez nem csak velem van így. És nem csak a rockerekkel. Szerintem ez undorító és nagyfokú értelmetlenségre utal. Csak én vagyok ezzel így vagy másnak sem tetszik az ilyesfajta megnyilvánulás?

Üdv.


2009. aug. 8. 02:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Engem leginkább a "rocker" kategóriába lehet besorolni de hozzám az életbe nem szóltak 1 rossz szót se. (úgy is öltözködök)
2009. aug. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Amíg rasztás voltam, naponta kaptam a sértő megjegyzéseket a suliban, az utcán, a kisboltban... Egyszer még verekedtek is miattam, mert a barátom jelenlétében egy skinhead elkezdett osztani - aztán már kapta is a pofonokat :D

Szóval, az ilyet én sem értem igazán; be kell tudni annak, hogy aki beszól, az intelligencia szempontjából alattad van, és sajnálni kell. ;) Senkinek semmi köze hozzá, hogy milyen életstílust képviselsz, hogy milyen a ruhád, és hogy milyen zenét hallgatsz. Ha nem tetszik, nem kell nézni. :)

2009. aug. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

én sem értem ezeket az embereket... nekekm is sokszor beszólogatnak, mivel én is ilyen rockeresebben öltözködöm, meg olyan zenét hallgatok, meg stb.

érdekes, hogy én el tudom viselni a többi embert a zenei stílusaival együtt... én nem szólok be vkinek h "mekkora b*zi vagy" csak, mert rózsaszín ingecskébe, fülbevalóval illegeti magát egy fiúka... nem tetszik, az tény, de nem szólhatok be neki csak úgy a buszon...

18/l

2009. aug. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
az én stílusom leginkább arra a honey féle street hip-hop-ra hasonlít, de sosem utáltam senkit azért, mert szeret valamilyen zenét...pl én a rockereket kimondottan kedvelem és tudok azonosulni a stílusukkal...egyedül az emosokat utálom, mert az igazából nem is zenei stílus, hanem egy "tűnjünk már ki" tömegdivat....na meg azokat a discosokat nem szeretem, akik tömegközlekedési eszközön hallgatják a hülye tuc-tucukat és nem tehetek mást, nekem is hallgatnom kell, mikor utálom
2009. aug. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én régen öltöztem nagyon rockeresen, ma is rocker vagyok, csak már rövid hajjal, meg kicsit szolidabb öltözettel, de én velem nem nagyon ellenségeskedtek sohasem. Legalábbis 17 fölött ez már nem nagyon jellemző, azt meg már 5 éve elhagytam!:D....Sőt, sokkal több rocker szólt be eddig nekem, mint tuccer, de szerintem ez nem stílusfüggő, az csak egy indok. Ha valakinek nem tetszik a képed, akkor úgyis beszól, még ha egy stílusba tartoztok is; ha meg valakinek szimpatikus vagy, akkor bármilyen stílusú is normálisan/kedvesen viselkedik veled és az lehet a rasztán keresztül a diszkósig bármi....Emberi szimpátia, nem stílus kérdése!
2009. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
metálos vagyok, de addig nincs bajom más szubkultúrával, míg nem köt belém az én zenei ízlésem miatt, vagy nem kezdi el hangosan nyomni a zenét a buszon
2009. aug. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én punk vagyok, eddig beszóltak 1x-2x az iskolában, mert télen nem csizmában, hanem bakancsban jártam, és mert szerintük szörnyű zenét hallgatok. Én soha nem szóltam be senkinek csak azért, mert nem olyan, mint én, de amúgy sem vagyok kötekedős típus. Nem nézek le senkit amiatt, mert disco-s, techno-s, stb., sőt, vannak tecktonikos, raper barátaim is. Skinheadek ugyan nem a szívem csücskei, de még is képes voltam megjegyzés nélkül elsétálni mellettük. Szóval szerintem részemről nem nagy elvárás, ha azt kérem, hogy ne szóljanak be nekem az öltözködésem, vagy a zeném miatt, miközben nem csinálok semmi feltűnőt, csak bakancsban és zenekaros vagy Che Guevara-s pólóban mászkálok.
2009. aug. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: a zene miatt nem azért szóltak be, mert a buszon üvöltettem, ugyanis nem szokásom, csak mutattam az osztálytársaimnak pár számot a Sex Pistols-tól.
2009. aug. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem nincs meghatározott zenei stílusom,de inkább a rock, és a metál felé hajlok,de szivesen hallgatok mást is. Csak az emót és a technót nem szeretem. Az iskolában leszóltak azért, mert cradle of filth-et hallgatok, de nem öltözök úgy, mint egy rocker. Sok rocker barátom van, de még egyikük se kérte számon hogy miért nem öltözök egy kicsit 'rockerosabban'.
2009. aug. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Zenei stílusom nagyban eltér a kinézetemtől, pedig nem vagyok se emo, sem rocker, se semmi. Egyszerűen én vagyok... Engem is idegesít, sőt én a rockerek pártján állok, emo-val sincs semmi bajom az égvilágon! Csak kegyetlenül felb.asz, hogy odajönnek a iqnuku emberek (repperek, diszkósok főleg), és megkérdezik, hogy mi vagyok, de nem vmi normál módon hanem "Te óóóllyaááán emóóúúús vágyé?" meg "Te rokkos vagy?" Teljesen kiborít. Miért kell kategorizálni folyton? :S És aki emo, rocker, metalos az már nem is lehet jó ember? :S Ismerj meg és utána ítélj... :S
2009. aug. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!