Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek ez nem "kicsinyes"...

Szerintetek ez nem "kicsinyes" dolog? (Vatera)

Figyelt kérdés

Már jó néhány éve Vaterázok, de szeptembertől visszaültem az iskolapadba, egy továbbképzésre, és e mellett dolgozok is, tehát egyáltalán nincs időm, ezért felhagytam a Vaterával.

Ezt előre tudtam, így augusztusig 1 forintos aukciókat indítottam, hogy mindent kisöpörjek.

Annyi mindent eladtam, bele is fáradtam a sok postára rohangálásba meg a számontartásba,hogy ki utalt, ki nem.

Viszont volt egy dísztárgy aminek a valós értéke 1500-3000 forint között mozog.Ezt a szerencsés vevő megnyerte magának 500 forintért.

Csomagolás közben véletlen letörtem belőle egy műanyag darabot, de gondoltam felesleges visszaragasztani mert a szállítás során megint le fog törni, hisz már nem a régi a rögzítés.

Így elküldtem a vevőnek, ő meg felhívott mikor megérkezett hozzá,hogy neki ez sajnos így nem felel meg.

Ezt megértettem, így azt mondtam neki,hogy küldje el a számlaszámát, és visszautalom a pénzt, a tárgyat meg tartsa meg, nem tartok rá igényt.

Ennek ellenére továbbra is emelt hangon beszélt, és kérdezgette,hogy mikor utalok, mondtam,hogy a jövőhét folyamán, de nem neki konkrét nap kell.

Mondtam egy napot, mire ő megnyugodott, de rögtön mondta,hogy print screen másolatot küldjek ha elutaltam a pénzt, és jelezzem felé.

Erre annyit válaszoltam,hogy jó persze, viszont hallásra, és letettem.

Rögtön hívott is vissza, de nem volt agykapacitásom beszélni vele, így nem vettem fel, aztán írt e-mailt, hogy várja az értesítőmet, meg nagy betűkkel kiemelve leírta a számlaszámát is.


Összegzésül, elismerem,hogy nem volt teljesen egyenes dolog,hogy hibás terméket küldtem neki, ugyanakkor jól tudom,hogy ő ezt megfogja ragasztani, és ugyan olyan tökéletes lesz mint volt, nem fog látszani a ragasztás sem, ha csak nem csonkolták le csuklóból a kezeit.

Azt gondoltam,hogy ez egy erkölcsi kérdés, 500 forint nem pénz, egy nevetséges összegről beszélünk, ezért tartom kicsinyesnek,hogy ennyire oda van.

Ha már 5 vagy 50 ezerről lenne szó, akkor azt mondom,hogy jó, annál én sem lennék nyugodt, de egyébként 501 pozitív érékelésem van, és összesen 2 negatív, az is azért mert nem vettem át a terméket amit vásároltam.

Neki is 200 valahány értékelése van, tehát ismeri a Vaterát.Miért idegesít engem ez az ember?

Már átutaltam a pénzét, de nem fogom értesíteni, majd megnézi ha ennyire fontos neki...


2015. szept. 6. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem kicsinyes dolog. Te eladtál egy terméket, tökéletes állapotban, elküldted neki hibásan. A minimum, hogy szóltál volna neki, hogy figyu eltörtem,jó így is?
2015. szept. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Továbbra is 500 forintról beszélünk.

Ez egy erkölcsi kérdés, mondhattam volna,hogy nem adom vissza a pénzt.És?Ad egy negatívot?Úgysem Vaterázok a közeljövőben...vagy talán soha többé.Akkor meg?

Visszakapta a pénzét, ügy lezárva.Miért zaklat a hülyeségeivel?Minek neki print screen?Minek értesítsem?

2015. szept. 6. 20:25
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Azért mert becsaptad és nem bízik benned.
2015. szept. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom,hogy ez miért becsapás?

Telefonon is teljesen korrekt voltam.Akkor csaptam volna be, ha eltűnök az 500 forintjával.

2015. szept. 6. 20:42
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Azért, mert elküldtél neki egy sérült terméket, amikor egy ép terméket vett meg.
2015. szept. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tény, de ettől függetlenül is túlzás amit csinál.
2015. szept. 6. 20:52
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
Az igaz, de az is túlzás, ahogy te reagálsz erre. Ok, vissza kell küldened 500 forintot, ok, felhúzta magát azon, hogy eltörted a terméket. És? Akkor ezen most neked is fel kell húzni magad?
2015. szept. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem neked kellett volna értesíteni amikor láttad hogy letörte, hogy így is kéri vagy sem.

Nem tragédia, én is hirdettem meg tökéletes állapotú könyvet, épp vittem volna ki a vevőhöz amikor kinyitottam és azzal a lendülettel szétszakadt. Ahogy odaért a vevő egyből azzal kezdtem, hogy ez történt és hogy kéri-e vagy sem.

Mivel sunnyogtál, így joggal gondolhatta, hogy át akarod verni és a visszafizetéssel is hazudsz majd. Nem ismer téged, nem gondolatolvasó, hogy tudja, tényleg visszafizeted-e. Szerintem neki sem az ötszáz forinttal van baja, hanem felhúzta magát, hogy nem őszinte eladóval futott össze. Én pl sokszor nem megyek bele piszlicsáré összegek miatt vitába, de ha úgy érzem a másik nem korrekt és sunnyog, akkor csakazértis kiharcolom az igazam és behajtok rajta 5 Ft-ot is, míg másnak egy kézlegyintéssel mondom, hogy hagyja az ezrest....

2015. szept. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Te átverted őt! Amikor eltörted, akkor kellett volna írnod neki és ő eldönti, hogy kell e neki úgy vagy sem. Az, hogy visszautalod az árát, az egy dolog, szerintem ezek után így helyes. 500Ft-ot nem tudsz elutalni azonnal? Magadnak csináltad, ezt be kell nyelni. 501 értékelés után, azért neked is több eszed lehetne már bocs! Pont az ilyen emberek miatt fél mindeki az internetes vásárlásoktól.
2015. szept. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az szerintem sem volt korrekt hogy nem szóltál neki hogy eltört. Itt most nem arról van szó hogy meglehet-e javítani vagy sem, hanem hogy tulajdonképpen úgy álltál hozzá hogy "jólesz neki ez így is". Feltehetőleg ezen háborodott fel főleg ha esetleg korábban is volt már hasonló talán komolyabb értékű esete és talán becsületbeli ügynek, bosszúnak tekintette.


Vagy tényleg féltette hogy elveszti az 500 forintját, ehhez viszont nagyon csórónak kell lenni, hacsak nem küzd valami lelki gonddal, vagy egyszerűen valami korábbi ok miatt annyira felhúzta magát hogy zsigerből így reagált.


Túlzó volt a reakciója? Természetesen. Lehet hogyha vár egy kicsit lehiggad és ma már máshogy csinálta volna. Az egészből nem kellett volna semmi ügyet csinálnia, de a felháborodásán neked sem kellett volna fennakadni. Mindkettőtöknek úri módon azt kellett volna mondani hogy akkor válljék egészségére.

2015. szept. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!