Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hétköznap este hány óráig...

Hétköznap este hány óráig szabad telefonálni egy ismerősnek?

Figyelt kérdés
Kb. hány órától kezdve illetlenség?
2015. szept. 16. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Személytől és helyzettől is függ, de általában este 9 után már nem illik.

Egy húzósabb nap után van, hogy 7-kor már ki is kapcsolom a telefont, de ha péntek van és buliba indulok, akkor persze végig hívható vagyok, akár hajnali 3-kor is.

2015. szept. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudtam,hogy este 9 után illetlenség. De ha ismerős, akkor egyszerűen meg kell tőle kérdezni, hogy neki meddig felel meg. Előtte lehet sms-t vagy bármilyen írásos üzenetet küldeni (facebook messenger) és megmondja.


Ha valaki olyan akinek másnap órája van, akkor 8 után már nem hívnám. Kisgyerekesnél a kora esti óra zsúfolt, én azt mondtam a barátoknak, hogy inkább 9 után hívjanak akár éjfélig is úgy, hogy előtte írnak egy üzenetet, mert akkor van nyugi.

2015. szept. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én meg hajnali fél 5-kor kelek és roppant rossz néven veszem, ha este 8 után hívnak. Én különben 8 óráról tudtam, hogy az után nem illik - így én sem hívok másokat 8 után (nem azért mert már alszom :D)
2015. szept. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!