Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mekkora összegű büntetésre...

Mekkora összegű büntetésre számítsak, ha elhagytam egy könyvet a Katona József Könyvtárból (Kecskemét)?

Figyelt kérdés

2015. szept. 21. 20:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, milyen kiadású volt.

Rendszerint a könyv katalógusára, vagy az ugyanolyan, vagy hasonló jelenleg kapható kiadás jelenlegi forgalmi értéke. (Vagyis amennyiért ma megveheted.)

Ha korrektül akarsz eljárni, akkor megveszel egy példányt a könyvből (ha újonnan nem kapható, akkor egy jó állapotú antikvár példányt a neten), és azzal mész vissza a könyvtárba. Biztos lehetsz benne, hogy nem lesz büntetés.

2015. szept. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk egyszer az öcsém leöntött sörrel egy könyvtári könyvet (szintén Kecskemét), ami az én nevemre volt kikölcsönözve. Újat kellett vennie helyette. Mondjuk, ha nem, vagy csak nehezen beszerezhető könyvről van szó, akkor nem tudom, mi a teendő...
2015. szept. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy elég ritka könyvröl van szó, mert nem talàlom sehol a neten :/
2015. szept. 22. 06:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Régebben az volt az általános szabály, hogy

"A" variáció: a könyv beszerzési árát kellett fizetni

"B" variáció: ha nem volt kapható, akkor a másolási költségét (fénymásolás+kötés)

"C" variáció: ha még lemásolni sem tudták sehonnan, akkor volt egy X Ft/lap összeg, általában ez a megoldás volt a legdrágább.

2015. szept. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"Egy elég ritka könyvröl van szó, mert nem talàlom sehol a neten" - Konkrétan?
2015. szept. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!