Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Kínos könyvtári helyzet...

Kínos könyvtári helyzet "megoldása"?

Figyelt kérdés

Inkább csak megnyugtatást és megerősítést várok.


Történt velem egy rettenetesen kínos dolog, ami még soha nem fordult elő.


Sikerült elhagynom egy könyvtári könyvet. A "mázlim" (ha van ilyenkor "mázli"), hogy 2015-ben jelent meg, tehát teljesen új kiadás és amikor elkezdtem olvasni, elhatároztam, hogy megveszem magamnak is, mert írnom kellett róla és szeretem megőrizni az ilyen könyveket emlékbe (holnap megyek érte a boltba).


Sajnos a könyvtári példány elkavarodott és nem találom, pedig most rendbetettem a szobámat is. Valószínűleg az ingázás az oka, de mivel hamarosan lejár a határideje, nem akarok arra apellálni, hogy valaki megtalálja és vissza fogja vinni, mert már kb. másfél hete biztosan nincsen meg és azóta se vitte vissza senki. Késni meg még rosszabb, mint beismerni...


Lehet, hogy előkerül a könyvtári példány, de késni nem szeretnék, hiszen ha mégsem kerül elő (?), akkor még a késedelmi díj is engem terhel.


Szóval a saját példányomat adnám oda könyvtárnak. Ez így emészthető a könyvtárosnak, mármint nyilván csak annyi, hogy rettentő kínosan érzem magam, nagyon sajnálom, de elhagytam a könyvet és a saját példányommal pótolnám. (?)


Baromi kellemetlenül érzem magam. Szóval tényleg csak megnyugtatást várok...


2015. okt. 6. 14:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hú,de stresszes vagy! Bárkivel előfordulhat, kár ezért izgulni. Egyszerűen megmondod, hogy elveszítetted, a többit majd ők intézik. Nem biztos, hogy könyvet elfogadnak, nagy valószínűség szerint fizetned kell majd.
2015. okt. 6. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem akkor baj! Elfogadják az új könyvet (rögtön másnap persze meg is találod, de hát ezek így működnek). Akkor volt nagyobb baj, mikor én olyat hagytam el, amely már nem volt kapható: többszörösét kérték az árának. De nem végeztek ki.
2015. okt. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, lehet ilyet. Egyszer én is elhagytam a könyvet, mondták hogy fizessem ki, vagy vigyek be egy ugyanolyat.
2015. okt. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hű! Köszi!


Igen, sajnos elég stresszes vagyok. :( Ezen sokat segít, ha legalább kéthetente tudok valakivel beszélni, aki nem család és nem barát, mert őket nem akarom ezzel terhelni, de most három hónapja nincs pszichológusom a költözés miatt. Csak most sikerült találnom valakit... Rendszerint 1-2 hónapig bírom ilyen beszélgetések nélkül is.


Viszont igazából már az is baromi sokat segített, hogy ide leírtam... Szóval köszi, tényleg. :)

2015. okt. 6. 15:24
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Te is ember vagy, mint masok. Mindenki hibazhat, ne vegyel ennyi aprosagot a szivedre, nem egeszseges! Jo, hogy van lelkiismereted, csak az alazatossag nehogy onalazassa alakuljon kesobb.
2015. okt. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igazad van. Igyekezni fogok. Tényleg az én érdekem, mert emiatt sokszor vagyok beteg is és ez egyszerűen önpusztítás. Se nekem, se másnak nincs hasznára.
2015. okt. 6. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:
🌼🌸❤
2015. okt. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!